هنر و تجربه: نشریه معتبر ورایتی  ۱۸ ژوئن در مطلبی اختصاصی از تازه ترین فیلم شهرام مکری که در مرحله پیش تولید است خبر داد.

در متن این خبر آمده است  شهرام مکری فیلم‌ساز مولف ایرانی قرار است تا بعد از موفقیت جهانی فیلم سورئال و اسلشر «ماهی و گربه» که در یک پلان فیلم‌برداری شد و جایزه ویژه محتوای خلاقانه جشنواره ونیز را هم در سال ۲۰۱۳ به خاطر آن دریافت کرد، فیلم «هجوم» را در تهران جلوی دوربین ببرد.

هجوم هم‌چون ماهی و گربه، در یک پلان فیلم‌برداری می‌شود. در مورد خلاصه داستان، شهرام مکری توضیح داده که فیلم در مورد یک تیم ورزشی است که قبل از بازی در یک مسابقه حساس، با بحران روبه‌رو می‌شود. مکری اطلاعات بیشتری را فاش نکرده اما می‌گوید که هجوم، حال و هوایی آخرالزمانی دارد.

هجوم توسط سپهر سیفی، تهیه کننده، و همینطور بقیه عوامل ماهی و گربه از جمله محمود کلاری در مقام فیلم‌بردار، تولید می‌شود. طبق برنامه ریزی قرار است تا فیلم‌برداری هجوم در ماه جولای (تیر ماه) با گروهی از بازیگران تئاتر و استعدادهای جوان ایرانی آغاز شود.

ماهی و گربه ساخته قبلی این کارگردان، در مورد اعضای گروهی دانشجویی است که برای یک مسابقه بادبادک بازی در کنار رودخانه چادر زده بودند اما گفته می‌شود رستورانی در آن حوالی، آن‌ها را به قتل رسانده و گوشت بدنشان را در رستوران سرو می کرده است. این فیلم علاوه بر درخشش در جشنواره فیلم ونیز، جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره دوبی و جایزه دستاورد کارگردانی جوایز آسیا پاسیفیک را هم از آن خود کرده است و اخیراً در جشن سینمای ایران در دانشگاه یو‌سی‌ال‌ای لس آنجلس با حضور خود مکری به نمایش درآمده است.

هجوم سومین فیلم مکری بعد از «اشکان، انگشتر متبرکه و چند داستان دیگر» و «ماهی و گربه» خواهد بود که هر دو از روایت غیرخطی و عناصر دلهره آور بهره گرفته‌اند.

برچسب‌ها: