هنر و تجربه: جشنواره فیلم لس‌آنجلس برندگان ۲۰۱۵ خود را  در بخش فیلم داستانی، مستند و فیلم کوتاه معرفی کرد.

جایزه فیلم داستانی آمریکا به تاکشی فوکوناگا برای «خارج از دست من» رسید. جایزه فیلم داستانی جهانی نیز به بتا گاردلر برای «جمع شده » تعلق گرفت و جایزه مستند به مو یانگ جین برای «عشق من، از رود نگذر» رسید. همه این فیلم‌ها برای اولین بار در این جشنواره سینمایی به نمایش درمی‌آمدند.

استفانی آلین مدیر جشنواره لس آنجلس گفت: «ماموریت ما ایجاد ارتباط بین فیلم‌سازان با صنعت سینما است و بسیار از اعضای گروه داوری‌ سپاسگزاریم که زمان و تخصصشان را در اختیار ما گذاشتند.»

دلیلا والوت با دریافت جایزه میوز برای «تو می‌توانی این چاله را کنی؟» رسید و جایزه سالانه نایت‌فال به ویت انگوین برای «خرد شدن جمجمه» تعلق گرفت. بردلی کاپلان هم جایزه تازه از راه رسیده «زایت گیست» را برای «دزدی ماشین‌ها» دریافت کرد. جایزه مخاطبان هم برای بهترین فیلم داستانی به «پوچا» به کارگردانی مایکل دویز و کاتلین مک لافلین اهدا شد. جایزه مخاطبان برای بهترین مستند بلند به دو فیلم «من استعداد دارم» به کارگردانی ناتالی جونز و «حالا اینجا باش» به کارگردانی لیلیبت فاستر تعلق گرفت.

فیلم «مادر قلب اتمی» ساخته علی احمدزاده از فیلم‌هایی بود که به بخش رقابتی فیلم‌های بین المللی جشنواره لس آنجلس راه یافته بود و در این جشنواره به نمایش درآمد.

جایزه بهترین اثر کوتاه داستانی به فیلم «دراما» ساخته تیان گوان و جایزه مستند کوتاه به «عاشق دلفین» ساخته کارم تابش رسید. جایزه بهترین فیلم کوتاه از نظر مخاطبان به «به جای او» ساخته کوین هامدانی اهدا شد. امسال ۷۴ فیلم بلند و ۶۰ فیلم کوتاه از ۳۵ کشور در این رقابت شرکت داشتند.

برچسب‌ها: