هنر و تجربه: آیین دیدار با عوامل فیلم چهار فیلم کوتاه «صبح روز بعد»، «یازده»، «منظره رویایی» و «نجس» شامگاه گذشته (۳۰ خرداد) در موزه سینما برگزار شد.

در این مراسم سینماگرانی هم‌چون، محمد متوسلانی، علیرضا جلالی‌تبار، جمال اجلالی، محمد حاتمی،بهرام ابراهیمی‌، مجید نیامراد و… به عنوان میهمان ویژه حضور داشتند و در کنار سایر میهمانان مراسم به امضای پوستر و گرفتن عکس یادگاری پرداختند.

پیش از آغاز نمایش فیلم، مجید توکلی مجری برنامه، از علی هاشمی –کارگردان صبح روز بعد- خواست تا به روی صحنه بیایند. هاشمی ضمن تشکر از حاضران در سالن، از عوامل فیلم خود حسین مافی (صداگذار)، سعید شعشعه (مدیر تولید)، نگار جنیدی (دستیار کارگردان) را برای حضور بر روی سن فراخواند. هاشمی در بخشی از صحبت‌هایش گفت: «اگرچه فیلم در جشنواره‌های مختلفی به نمایش در آمده است، اما حقیقت این است که فکر نمی‌کردم فیلم به اکران عمومی برسد.»

در ادامه مسعود حاتمی –کارگردان فیلم یازده- نیز با دعوت مجری روی صحنه آمد. حاتمی با ابراز خوشحالی از اکران فیلم کوتاه خود در گروه هنر و تجربه، از لیلا زارع (بازیگر)، محمد حدادی (تصویربردار)، حمیدرضا فتوره‌چیان (مجری جلوه‌های بصری فیلم) خواست تا چند کلامی برای حاضران صحبت کنند. لیلا زارع در صحبت‌های کوتاه خود با ابراز خرسندی از اکران فیلم، گروه فیلم یازده را گروهی منحصر به فرد خواند که با جان و دل برای ساخت فیلم تلاش کرده‌اند. در پایان مسعود حاتمی اعلام کرد که تصمیم دارد تمامی درآمد حاصل از فروش فیلم را به مدرسه بچه‌های کار رویش تقدیم کند.

سپس توماج نورایی-کارگردان منظره رویایی- به عنوان سومین کارگردان این مجموعه، برای حضور بر روی سن فراخوانده شد. او با دعوت از عوامل فیلم خود نظیر بهرام ابراهیمی (بازیگر)، مجید نیامراد (طراح صحنه)، بابک بذرافشان (نورپرداز) و هانیه میرعارفی(تهیه‌کننده) اکران فیلم کوتاه خود را فرصتی خوشحال کننده توصیف کرد.

گفتنی است کارگردان و عوامل فیلم کوتاه نجس (فیلم چهارم این مجموعه) به خاطر سکونت در خارج از تهران، در این آیین ویژه حضور نداشتند.

به گزارش سایت هنر و تجربه، این هفتمین بسته فیلم‌های کوتاه گروه هنر و تجربه که از نیمه خرداد ۹۴ در سینماهای این گروه به اکران در آمده است.