هنروتجربه:در آخرین روز فصل بهار (۳۱ خرداد ۱۳۹۴) صفحات فرهنگ و هنر مطبوعات کشور به خبرهایی از گروه هنر و تجربه پرداخته‌اند که در زیر آن‌ها را مرور می‌کنیم.

روزنامه‌های صبا، امتیاز، هنرمند، کائنات، صاحب قلم، شهروند و … به صحبت‌های فرید فرخنده‌کیش، مدیر عامل انجمن سینمای جوانان درباره جزئیات المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان و جوانان  پرداخته‌اند.وی درباره روند شناسایی نوجوانان و جوانان بین ۱۲ تا ۱۹ در استان ها توضیح داد: «شناسایی نوجوانان و جوانان علاقمند به هنر فیلم‌سازی با مدیریت دفاتر استانی انجمن سینمای جوان انجام می‌شود و قرار براین است افرادی که شناخت نسبی از سینما دارند یا علاقه فراوان آنها به فیلم‌سازی مشهود است توسط تیم کارشناسی شناسایی شوند و در مسیر فیلم‌سازی قرار گیرند. »فرخنده کیش درباره چگونگی آموزش فیلمسازی به نوجوانان و جوانان علاقمند گفت: «آموزش پایه‌ای کوتاه مدت از سوی کارشناسان به منتخبان در مقاطع مختلف سنی داده خواهد شد و پس از آن فیلم‌های کوتاه سه دقیقه ای در استان‌ها ساخته می شود. ۳۱ تیم تولیدی در استان‌ها  شروع به فعالیت کرده‌اند و مجموع آثار ساخته شده در هر استان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در نهایت بهترین‌ها معرفی می شوند و از دل آثار منتخب تعدادی برگزیده استانی به جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان معرفی می‌شود. »

روزنامه آرمان به خبر اکران فیلم «گس» به کارگردانی کیارش اسدی‌زاده در ایتالیا پرداخته است.این فیلم همزمان با اکران در ایران دو روز است که در سینماهای ایتالیا نیز نمایش داده می‌شود.

راه‌یابی فیلم «آسمان آبی مادرم» تازه‌ترین اثر علی قوی‌تن به فستیوال جیفونی ایتالیا که می‌توانید با جزئیات در سایت هنر و تجربه درباره‌اش بخوانید،خبری است که بانی فیلم به آن پرداخته است.این فستیوال از ۱۷ جولای تا ۲۶ جولای در جیفونی ایتالیا برپا می‌شود که قوی‌تن در آن به رقابت با  آثار کشورهای دیگر می‌پردازد.

روزنامه قدس صحبت‌های فائزه عزیزخانی در جلسه نقد و بررسی روز مبادا در مشهد را منتشر کرده است.او می‌گوید:« بی‌شک ساخت این فیلم تحت تاثیر سینمای کیارستمی است.من از نگاه کیارستمی در ساخت فیلم‌هایش جسارت ساخت این فیلم را گرفتم.او در کلاس‌هایش هیچ‌وقت اصرار نداشت که فیلمی خط‌کشی شده، قاعده‌مند و طبق ظوابط معمول سینما بسازیم. »

روزنامه صبا گفت‌وگویی با احسان امانی، بازیگر فیلم گس داشته است.او درباره حرفه بازیگری خود می‌گوید:« با مانی حقیقی و بازی در فیلم آبادان کار بازیگری‌ام را شروع کردم.شغل اصلی من در زمینه تبلیغات و تیزرسازی است و گاهی دوستان کارگردان لطف می‌کنند و از من در فیلم‌هایشان دعوت به عمل می‌آورند و با کارگردان‌هایی که دوست داشته باشم کار می‌کنم. »