هنر و تجربه: پایگاه اطلاع رسانی فیلم‌های مستقل ایندی وایر، به رسم هر ساله، لیست فیلم‌های برتر شش ماهه اول سال به انتخاب منتقدانش را منتشر کرده است.

فیلم‌هایی در این نظرسنجی حضور دارند که در نیمه اول ۲۰۱۵ در آمریکای شمالی به اکران درآمده‌اند. «مکس دیوانه» به کارگردانی جورج میلر و بازی تام هاردی و شارلیز ترون و فیلم علمی – تخیلی و مستقل «اکس ماشینا» به کارگردانی آلکس گارلند دو اثری هستند که رتبه‌های اول و دوم نظرسنجی مورد نظر را در اختیار دارند.

«ابرهای سیلس ماریا» الویه آسایا و «ادامه دارد» دیوید رابرت میتچل و «شاهزاده بورگاندی» پیتر استریکلند نیز رتبه سه تا پنج این لیست را در اختیار دارند. کریستن استوارت برای بازی در ابرهای سیلس ماریا به اولین بازیگر آمریکای‌ای تبدیل شد که به خاطر بازی در آن، جایزه سزار می‌برد. فیلم‌هایی همچون «تیمبوکتو»، «کبوتری روی شاخه نشست و به هستی اندیشید»، «قبیله»، «پدینگتون»، «من و ارل و دختر مردنی»، «خدای سفید»، «تا زمانی که جوانیم» و «نتایج» برخی دیگر از ۵۰ فیلم‌ منتخب ایندی وایر هستند.

سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۳ در این وقت از سال، به ترتیب فیلم‌های «هتل بزرگ بوداپست» و «قبل از نیمه شب» صدرنشین این جدول بودند. نکته جالب حضور فیلم «درباره الی» به کارگردانی اصغر فرهادی در این لیست است که امسال پس از ۶ سال در آمریکای شمالی اکران شده و جایگاه سیزدهم را به خود اختصاص داده است.