هنر و تجربه: فیلم تازه علی قوی‌تن با نام «آسمان آبی مادرم» در چهل و پنجمین دوره جشنواره فیلم کودک جیفونی به نمایش در می‌آید.این جشنواره از ۲۶ تیر تا ۴ مرداد ماه سال جاری در کشور ایتالیا برگزار می‌شود.

این نخستین نمایش این فیلم محسوب می‌شود که به تازگی مراحل پس از تولید آن پایان گرفته است. قوی‌تن پیش از این در گفت‌وگو با سایت هنر و تجربه فضای دوازدهمین فیلم بلندش را مشابه فیلم‌های مستقل قبلی خود توصیف کردو گفت: «یک بار دیگر با نابازیگران کار کرده‌ام. فیلم در یک منطقه معدنی می‌گذرد. منطقه‌ای در اطراف دامغان و سمنان که معادن زغال‌سنگ دارند و به مشکلات کارگرهای معدن که زغال سنگ استخراج می‌کنند و شرایط سخت کارگران معدن می‌پردازد.»

جشنواره جیفونی ایتالیا در ۳ بخش فیلم های سینمایی، کوتاه و مستند برگزار می‌شود و فیلم «آسمان آبی مادرم» در بخش مسابقه فیلم‌های سینمایی (رده سنی کودکان) این جشنواره برای دریافت جایزه (گریفون) با فیلم‌هایی از کشورهای استرالیا، بلژیک، فرانسه، دانمارک و  آلمان به رقابت می‌پردازد.

جیفونی از معتبرترین جشنواره‌های تخصصی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در دنیاست که داوری آن را کودکان برعهده دارند. امسال ۳۶۰۰ کودک و نوجوان از ۵۲ کشور دنیا داوری این جشنواره را برعهده دارند.

آسمان آبی مادرم ، داستان سارا و پسرش امیر را روایت می‌کند که در میان کوه‌های خشک و خشن زندگی می‌کنند و برای حفظ معدن زغال سنگ خود با موانع و سختی‌هایی مواجه می شوند.