هنر و تجربه: سه فیلم کوتاه «همه چیز برای فروش» به کارگردانی فرهاد غلامی،«آغی» به نویسندگی و کارگردانی یوسف کارگر و «چله» به کارگردانی داوود خیام به بخش مسابقه دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم زردآلوی طلایی ایروان در ارمنستان راه یافتند.

این سه فیلم از بین ۱۶۰۰ فیلم کوتاه متقاضی از ۱۰۵ کشور برای حضور در بین ۲۰ فیلم بخش رقابتی فیلم کوتاه جشنواره انتخاب شده‌اند و با فیلم‌هایی از کشورهای اسپانیا، گرجستان، سوئیس، روسیه، رومانی، فرانسه، اوکراین، لهستان، آرژانتین، دانمارک، برزیل، ارمنستان و صربستان به رقابت می پردازند. ریاست هیات داوری این بخش را روبرت گودی گویان، کارگردان مطرح و نامزد سزار فرانسوی بر عهده دارد.

این جشنواره دارای کمپ تابستانی کارگاه فیلم‌سازی است که در دوره‌های گذشته هنرمندانی چون عباس کیارستمی، کیم کی دوک، جیا ژانگکه، گادفری رجیو، آتوم اگویان و نوری بیلگه جیلان به عنوان مدرس در این کمپ حضور داشته‌‌اند. رویکرد این دوره جشنواره با عنوان چهارراه فرهنگ‌ها و تمدن‌ها نامگذاری شده است.

این جشنواره که از معتبرترین رویدادهای سینمایی اروپا به شمار می‌رود از ۱۲ الی ۱۹ جولای (۲۱ تا ۲۸ تیرماه) در شهر ایروان برگزار می‌شود.