هنروتجربه:امروز (۱ تیر ۱۳۹۴) بر جبین صفحات فرهنگ و هنر مطبوعات کشور خبر زادروز عباس کیارستمی به چشم می‌خورد، روزنامه‌های ابتکار، راه مردم، قانون، فرهیختگان، افکار، هنرمند، روزان، خبرگزاری خبرآنلاین و… به همین مناسبت و هم چنین اکران فیلم «کپی برابر اصل» در گروه هنر و تجربه مطالب مختلفی را درج کرده‌اند.

راه‌یابی فیلم «آسمان آبی مادرم» علی قوی‌تن به جشنواره جیفونی ایتالیا خبری است که در روزنامه‌های ایران، جهان صنعت، شهروند، مردم سالاری، خبرگزاری ایرنا، ایسنا و… منتشر شده است.

روزنامه ایران گپی با نیوشا ضیغمی به بهانه راه‌یابی فیلم «دریا و ماهی پرنده» مهرداد غفارزاده به جشنواره فیلم مسکو منتشر کرده است.ضیغمی که همراه دیگر عوامل فیلم راهی روسیه خواهد شد، توضیح می‌دهد:« دریا و ماهی پرنده یک پیام جهانی است و قطعا مخاطبان خارج از کشور نیز از آن استقبال خواهند کرد.با توجه به فعالیتی که برای کودکان کار انجام می‌دهم حضور در این فیلم را وظیفه خود دانستم تا مقداری از مشکلات این قشر از جامعه را به گوش مسئولان برسانم. متاسفانه میزان کودکان کار در کشور لحظه به لحظه در حال افزایش است و امیدوارم مسئولان فکری به حال آنان کنند. »

روزنامه هفت صبح خبر نشریه ورایتی درباره «هجوم» فیلم تازه‌ی شهرام مکری را منتشر کرده که سایت هنر و تجربه پیشتر به آن پرداخته است.می‌توانید این خبر را با جزییات در سایت هنر و تجربه بخوانید.

روزنامه صبا با امیررضا دلاوری بازیگر فیلم «فردا» که در گروه هنر و تجربه در حال اکران است، گپی را منتشر کرده است.امیررضا دلاوری درباره فیلم‌های سوپر مارکتی بی‌کیفیت و مضرات آن برای سینما عنوان کرده است:« اکثر آنچه در سال‌های اخیر در سینما و تلوزیون از طرف بخش دولتی تولید شده، با کمبود بودجه مواجه شده است، پس می‌توان نتیجه گرفت بخش خصوصی می‌تواند با تزریق پول به سینما پر رونق شود. » دلاوری ادامه داد:« متاسفانه از این بخش حمایت نشده و مخالفت‌هایی با برخی از بخش‌های خصوصی صورت می‌گیرد که به نفع سینما نیست و پیامدهایی دارد. یکی از این پیامدها ورود فیلم‌های سوپر مارکتی بی‌کیفیت به بازار است، چون زمانی که بخش خصوصی لطمه بخورد به تولید اینگونه فیلم‌ها روی می‌آورند تا به هر نحوی شده درآمدی را کسب کنند. » او افزود:« ابتدایی‌ترین مسائل برای تولید در سینما وجود نداردکه باید متولیان سینما برای رسیدن به اهداف مثبت ر سیدگی بیشتری انجام دهند. »

 هم‌چنین سایت روزنامه صبا گفت‌وگویی با سینا رازانی بازیگر فیلم «اشکان، انگشت متبرک و چند داستان دیگر» منتشر کرده است.او درباره حضور در این پروژه و همکاری با مکری توضیح داده است:« من شهرام مکری را به خوبی می‌شناختم. زمانی که برای آغاز همکاری با هم گفت‌و‌گو کردیم ایشان فیلم‌های کوتاه‌شان را در اختیار من قرار دادند. از جمله این فیلم‌ها دو فیلم کوتاه «محدوده دایره» و «طوفان سنجاقک» بود که تاکنون موفقیت‌های زیادی را کسب کرده است. با دیدن این دو فیلم به سبک کار شهرام مکری علاقه‌مند شدم و از نحوه فیلم‌سازی ایشان خوشم آمد. درست است که سناریو «اشکان… » فرم خاص و مدرنی داشت اما  به این فکر نمی‌کردم که در اکران عمومی چه سرنوشتی برای این فیلم رقم خواهد خورد. به این دلیل که آدم تجربه‌گرایی هستم و بیشترین چیزی که برایم اهمیت داشت کسب تجربه‌ای جدید در کنار آدم‌هایی بود که کارشان را دوست داشتم. اکثر بازیگران این کار از دوستان تئاتری من بودند که آن‌ها را به‌خوبی می‌شناختم. بنابراین احساس می‌کردم همکاری در کنار این گروه، نتیجه خوبی را برایم به‌همراه دارد. این فیلم با بودجه بسیار کمی تولید شد و بیشتر بچه‌ها دوستانه وارد این پروژه شده بودند و اگر دستمزدی هم به کسی داده شد بسیار اندک بود. ولی شرایط به گونه‌ای بود که هر کدام از ما خودمان را قسمتی از کار حساب می‌کردیم و برایمان اهمیت داشت که کار به موفقیت برسد. این کار برای من یک تجربه دل‌نشین بود. »