هنر و تجربه: سعید آرمند تهیه‌کننده فیلم سینمایی «یک شهروند کاملا معمولی» از به پایان رسیدن مراحل فنی این فیلم خبر داد. این تهیه‌کننده سینما که پیش از این فیلم قبلی مجید برزگر «پرویز» را هم تهیه کرده بود در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفت: «تمام مراحل فنی فیلم «یک شهروند کاملا معمولی» به کارگردانی مجید برزگر در پراگ به پایان رسیده و فیلم آماده نمایش است. با توجه به وسواسی که نسبت به این فیلم وجود داشت، تمام مراحل فنی از جمله تصحیح رنگ در سطح استاندارد بین المللی انجام شده است.»

آرمند از تمایل گروه سازنده فیلم برای ارائه «یک شهروند کاملا معمولی» جشنواره‌های الف خبر داد: «هرچند تا امروز جشنواره هایی مانند «کارلووی واری» از ما برای حضور در این جشنواره دعوت کرده اند اما ترجیح می دهیم که حضور بین المللی «یک شهروند کاملا معمولی» در جشنواره‌های الف باشد.»
سعید آرمند در مورد مراحل فنی و پست پروداکشن فیلم نیزگفت: «پست‌پروداکشن فیلم در پراگ انجام شده است و سعی کردیم تمام این مراحل در سطح استاندارد بین المللی اجرا شود. البته صداگذاری فیلم توسط امیرحسین قاسمی در ایران انجام شده که مورد تایید کارشناسان در پراگ قرار گرفت.»

یک شهروند کاملا معمولی داستان آقای صفری مرد بازنشسته ۸۳ ساله‌ای است که در شهرکی قدیمی در تهران به تنهایی زندگی می‌کند و حالا باید به دعوت پسرش که خارج از ایران و در کانادا اقامت دارد، برای مداوا به کانادا سفر کند. برای این سفر او احتیاج به کمک دارد. نقش آقای صفری را سورن مناساکیان برعهده دارد که چندین تجربه بازی در تئاترهای ارمنی داشته است.
آرمند با مقایسه این فیلم با فیلم قبلی او و برزگر گفته است: «یک شهروند کاملا معمولی هم چون فیلم قبلی برزگر با نام “پرویز” موسیقی ندارد و فضای فیلم و صداگذاری‌ها جای موسیقی را می گیرد.»