هنر و تجربه: مازیار میری دبیر اجرایی هفدهمین جشن خانه سینما شرکت همه فیلم‌هایی که پروانه نمایش سینمایی دارند و شرایط فراخوان شامل حالشان می‌شود، در این رویداد هنری بلامانع دانست.

جشن خانه سینما به فیلم‌هایی اختصاص دارد که در تاریخ مشخص یک‌ساله از ابتدای تیر ۱۳۹۳ تا پایان خرداد ۱۳۹۴ در سینماها اکران شده‌اند و سال ساخت این فیلم‌ها اهمیتی ندارد.
در روزهای قبل شنیده‌هایی حکایت از این داشت که فیلم‌های اکران شده در هنر و تجربه امکان شرکت در جشن خانه سینما را ندارند اما مازیار میری دبیر اجرایی این جشن در پاسخ به همین سوال از سوی خبرنگار خبرگزاری مهر گفت: «طبق روال سابق در برگزاری جشن خانه سینما، همه فیلم‌هایی که پروانه نمایش سینمایی دارند می توانند در مسابقه فیلم‌های بلند حضور داشته باشند که این قانون شامل فیلم‌های گروه «هنر و تجربه» هم می‌شود.»

این کارگردان سینما که فیلم‌هایی چون «قطعه ناتمام» و «سعادت‌آباد» را در کارنامه دارد در پایان تاکید کرد: «هرکدام از فیلم‌های گروه «هنر و تجربه» که طبق تاریخ اعلام شده در فراخوان، در سینماها اکران شده و دارای پروانه نمایش سینمایی هستند می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.»

گفتنی است، طی این دوره زمانی یک ساله ۲۵ فیلم سینمایی بلند در گروه هنر و تجربه اکران شده است. هم‌چنین ۸ فیلم مستند بلند نیز در این یک سال در این گروه روی پرده رفته‌اند.