هنروتجربه:صفحات فرهنگ و هنر مطبوعات کشور، صبح اولین شنبه تابستان (۶ تیر ۱۳۹۴) در خبرهایشان به سینمای هنر و تجربه پرداخته‌اند.

روزنامه‌های آفتاب، قانون و بانی فیلم به حمله قلبی عباس کیارستمی در بی‌خبری رسانه‌ها اشاره کرده‌اند.طی روزهای گذشته یکی از خبرگزاری‌های داخلی با مخابره خبری اعلام کرد که عباس کیارستمی در اثر حمله قلبی راهی بیمارستان شده و پس از انجام مراحل درمانی در حال حاضر دوران نقاهتش را در منزل یکی از دوستانش می‌گذراند. سیف‌الله صمدیان دوست نزدیک کیارستمی در گفت‌وگو با بانی فیلم اعلام کرد:« حال آقای کیارستمی خوب است و خوشبختانه هیچ خطری او را تهدید نمی‌کند.» به گفته صمدیان حضور کیارستمی در بیمارستان ناشی از گرفتگی یکی از رگ‌های قلبش بود که با انجام عمل آنژیو گرافی خوشبختانه مورد گرفتگی مرتفع شد.

خبرگزاری مهر و روزنامه‌های ایران، ابرار، ابتکار و فرهیختگان به استقبال از فیلم «گس» در ایتالیا پرداخته‌اند. کیارش اسدی‌زاده کارگردان گس درباره جزییات اکران این فیلم سینمایی در ایتالیا و نظر مخاطب غیر ایرانی گفت:« قرارداد اکران گس در ایتالیا سال گذشته بسته شد و اتفاق خوبی که افتاد این بود که نمایش گس در ایتالیا با اکران این فیلم در گروه سینمایی هنر و تجربه در ایران همزمان شد و این همزمانی فرصت خوبی ایجاد کرد تا نظر مخاطب ایرانی و غیر ایرانی را با هم دریافت کنم.» کارگردان فیلم گس درباره نظر مخاطب غیر ایرانی توضیح داد:« در نمایش‌هایی که در برخی از جشنواره‌ها و هم چنین در ایتالیا داشتم، متوجه دیدگاه و قضاوت متفاوت آن‌ها شدم. تماشاگران خارجی گس این اثر سینمایی را یک موضوع جهان شمول می‌دانستند. بسیاری از زنان تماشاگر در ایتالیا برداشت جالبی از فیلم داشتند و معتقد بودند، دیدگاه‌شان بعد از دیدن فیلم‌های اصغر فرهادی نسبت به زنان ایرانی و موقعیت‌های اجتماعی آن‌ها تغییر کرده‌است و فیلم گس را نیز در همین راستا می‌دانستند. »

هم‌چنین در بانی فیلم نقدی بر «گس» به قلم یاسمن خلیلی‌فرد منتشر شده است.در این یادداشت آمده است:« این روزها همین که بشود در فیلمی داستان پیدا کرد جای خوشحالی است. کیارش اسدی‌زاده نه تنها در گس که در فیلم جدید خود «شکاف» نیز نشان می‌دهد که سینمای قصه‌گو ر ابه خوبی می‌شناسد. آنچه در گس قابل ذکر است همه گیر بودن آن در عین شخصی بودنش است. »

روزنامه‌های جهان اقتصاد، ایرانیان و خبرگزاری‌های هنرآنلاین، ایسنا، مهر و ایلنا به دریافت دیپلم افتخار فیلم برگزیده منتقدان روسیه در جشنواره مسکو توسط مهرداد غفارزاده برای فیلم دریا و ماهی پرنده اشاره کرده‌اند.این فیلم در بخش اصلی این جشنواره پذیرفته شده و چهارشنبه هفته قبل نیز برای منتقدان و خبرنگاران به نمایش درآمد. در پایان، فیلم غفارزاده توانست با استقبال خوب مخاطبان جزو سه فیلم برتر آرای مردمی قرار بگیرد. نیوشا ضیغمی و علی اکبر صحرایی بازیگران اصلی و امیر پورکیان تهیه‌کننده همراه با غفارزاده از افراد حاضر در این مراسم بودند.

خبرگزاری فارس و روزنامه جوان نیز خبری مبنی بر اکران فیلم «خاکستر و برف» به کارگردانی روح‌الله سهرابی بر پرده نمایش هنر و تجربه منتشر کرده‌اند. رسول شادمانی روابط عمومی فیلم سینمایی «خاکستر و برف» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره اکران این فیلم سینمایی گفته است:« بعد از مدت زیادی که در صف طولانی اکران به انتظار نشستیم در نهایت با رایزنی‌هایی که صورت گرفت قرار شد فیلم سینمایی «خاکستر و برف» در گروه سینمایی هنر و تجربه همزمان با هفته دفاع مقدس به نمایش در بیاید. »گفتنی است این فیلم داستان احسان است که پس از ۲۵ سال به ایران برمی‌گردد تا با صمیمی‌ترین دوست خود که زندگی‌اش را مدیون اوست برای آخرین بار تجدید دیدار کند و همین مساله، اتفاقات ناخواسته دیگری را برای او رقم می‌زند. در این فیلم سینمایی بازیگرانی چون کامبیز دیرباز، میترا حجار، قربان نجفی، سیامک ادیب، محمدباقر صفانور، ژیلا شاهی و…به ایفای نقش پرداخته‌اند.

در روزنامه ایران گفت‌وگو با مهدی پاکدل و ایمان افشاریان به بهانه اکران فیلم «فردا» به چشم می‌خورد. آن‌ها درباره اکران فیلم‌شان در گروه هنر و تجربه گفتند:« در این وضعیت اکران همین که گروهی مانند هنر و تجربه  صدای فیلم‌سازان مستقل را به مخاطبانش می‌رساند، جای مباهات دارد، اما خب شرایط همین است. برای حضور در سینمای ایران و ثابت کردن خودت باید پوست کلفت باشی، ایرادی هم ندارد، شرایط برای همه فیلم‌سازان مستقل یکسان است. گروه هنر و تجربه آبروی سینمای کشور است. »