هنر و تجربه: فرهاد توحیدی دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم «سبز» ضمن خبر دادن از انتخاب چندین هنرمند به عنوان سفیر محیط زیست، موضوع محوری این جشنواره را توجه به «آب» اعلام کرد.

فرهاد توحیدی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایسنا، درباره وضعیت و زمان برگزاری این جشنواره با تم محیط زیست گفت بعد از هشت سال وقفه، پنجمین دوره این جشنواره در دی ماه امسال یا در اردیبهشت و روز زمین برگزار می‌شود و فراخوان آن احتمالا تا پایان تیرماه اعلام می‌شود.

فرهاد توحیدی هم‌چنین تاکید کرد توجه ویژه جشنواره “سبز” با درنظر داشتن معضل “بحران آب” توجه به “آب” است، بنابراین در فراخوان جشنواره سبز هم توجه ویژه‌ای داریم که موضوع محوری جشنواره بحران آب باشد.

دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم سبز (با محوریت محیط زیست) خبر داد که ظرف یکی، دو هفته آینده، تعدادی از هنرمندان شاخه‌های مختلف هنری به عنوان “سفیران محیط زیست” معرفی می‌شوند و ماموریتی که این هنرمندان برعهده می‌گیرند به معرفی اهداف جشنواره “فیلم سبز” هم کمک می‌کند.

این سینماگر خبر داد که به‌طورقطع مرکز اصلی برگزاری جشنواره فیلم “سبز” تهران خواهد بود و همزمان در ۳۱ استان کشور فیلم‌های جشنواره با همکاری سازمان‌های محیط زیست مربوطه هر استان به نمایش در خواهد آمد و در این راستا یکی از اهداف شورای سیاستگذاری، برگزاری جشنواره در ۱۰ شهر آلوده کشور است.

او درباره برگزاری بخش مسابقه مردمی جشنواره‌ فیلم سبز گفت: «موضوع مسابقه مردمی فیلم‌های موبایلی است که مردم از محیط زیست منطقه‌ای که در آن به سر می‌برند، تهیه می‌کنند و هم‌چنین مسائلی که با تخریب محیط زیست روبه‌رو است و یا برعکس اقداماتی که در جهت حفاظت محیط زیست اتفاق افتاده موضوع این آثار  حداکثر سه دقیقه‌ای است.»

توحیدی در پاسخ به این‌که حمایت سازمان محیط زیست از جشنواره فیلم سبز چگونه خواهد بود؟ گفت: «این جشنواره‌ در دوره‌های گذشته منابع اعتباری و مالی‌اش توسط سازمان محیط زیست تامین می‌شد اما از دوره پنجم مستقل از دولت برگزار می‌شود و فقط این سازمان از این جشنواره حمایت معنوی می‌کند.»