هنر و تجربه: پانزدهمین شماره ماه‌نامه هنر و تجربه منتشر شد.

این ماه‌نامه که در سینماهای گروه هنر و تجربه به صورت رایگان توزیع می‌شود در ۱۵۲ صفحه منتشر شده است و به نقد فیلم‌های اکران شده در گروه هنر و تجربه، مصاحبه با کارگردان‌های این فیلم‌ها و گزارش‌های مختلفی از جلسات نقد و بررسی، آیین دیدار با عوامل فیلم‌ها و مسائل مربوط به این گروه سینمایی می‌پردازد.

در بخش حرف اول امیرحسین علم‌الهدی دبیر اجرایی گروه سینمایی هنر و تجربه پانزده کارکرد مثبت این گروه برای سینمای ایران را برشمرده است. پانزده کارکردی که به روان‌تر شدن هرچه بیشتر سینمای ایران کمک می‌کند.

اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر، باشو غریبه کوچک، ۳۱۶، مستند راننده و روباه، گس و فردا فیلم‌هایی هستند که مورد نقد منتقدان این ماه‌نامه قرار گرفته‌اند. سهم باشو غریبه کوچک و اشکان… در این میان بیشتر از فیلم‌های دیگر است. پیروز کلانتری در یادداشتی با عنوان «روباه گریزان از راننده» به فیلم راننده و روباه پرداخته است و احمد طالبی‌نژاد، رامتین شهبازی، محسن بیگ‌آقا، نزهت بادی، پوریا ذوالفقاری و… از منتقدانی هستند که در این شماره با ماه‌نامه هنر و تجربه همکاری کرده‌اند.

گزارش کاملی از جلسات آیین دیدار فیلم‌های «پنج تا پنج» ، «اشکان انگشتر متبرک و چند داستان دیگر»، «فردا»، «راننده و روباه» و جلسات نقد و بررسی فیلم‌های «آتلان»، «روز مبادا»، «جایی برای زندگی»، «پریدن از ارتفاع کم»، «ماهی و گربه» و «اشکان…» در خانه هنرمندان و در شهرستان‌های اصفهان و رشت در صفحات ابتدایی مجله آمده است.

۵ گفتگوی بلند با سیف‌الله صمدیان، پناه برخدا رضایی، پیمان حقانی، آرش لاهوتی و کیارش اسدی‌زاده از دیگر بخش‌های این شماره از ماه‌نامه است.

بخش دوم میزگردی که با حضور شاگردان کارگاه‌های فیلم‌سازی عباس کیارستمی در شماره پیش مجله به چاپ رسیده بود در این شماره منتشر شده است. در این میزگرد علی کریم، فائزه عزیزخانی و نوید دانش از تجربیات حضورشان در این کارگاه‌ها و تاثیری که بر سینمای آن‌ها گذاشته صحبت کرده‌اند.

معرفی جشنواره‌های سینمای مستقل و تاریخچه سینمای مستقل آمریکا از دیگر مطالب این شماره از مجله هستند.

در روزهای آینده برای استفاده علاقمندانی که در شهرستان‌هایی زندگی می‌کنند که هنوز سالنی مختص به گروه هنر و تجربه ندارند یا در خارج از کشور زندگی می‌کنند، نسخه pdf ماه‌نامه هنر و تجربه روی سایت قرار می‌گیرد.