هنروتجربه:۷ تیر ۱۳۹۴ مطالبی درباره فیلم‌های گروه  هنر و تجربه در صفحات فرهنگ و هنر منتشر شده است که در زیر مروری بر آن‌ها داشته‌ایم.

روزنامه افکار و IRAN DAILY خبر دریافت جایزه لنزینگ در جشنواره ملل برای فیلم کات را منتشر کرده است. این جشنواره از تاریخ ۱۲ تا ۱۸ ژوئن مصادف با ۲۲ تا ۲۸ خرداد ماه در شهر لنزینگ اتریش برگزار شد.

همچنین افکار در قسمتی دیگر به خبر نکوداشت محمدرضا مقدسیان، در جشنواره فیلم فناوری و صنعتی پرداخته است.

روزنامه شرق و خبرگزاری سینمای ایران نیز به گرفتن دیپلم افتخار جشنواره مسکو برای فیلم «دریا و ماهی پرنده» به کارگردانی مهرداد غفارزاده اشاره کرده است.این فیلم در جشنواره سی‌وسوم فیلم فجر در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمد.

روزنامه هفت‌صبح به طور مفصل به فیلم «فردا» پرداخته  و گفت‌وگویی با مهدی پاکدل، یکی از کارگردانان این فیلم منتشر کرده است. پاکدل در این گفت‌وگو درباره نحوه اکران در گروه هنر و تجربه می‌گوید:« هنر و تجربه به هر حال یک موقعیت است. ما به همین اندازه هم توقع نداشتیم.راستش مافیای اکران طوری شده که حتی فیلم‌های پربازیگر با داستان‌های عامه‌پسندتر و فضای کمدی‌تر هم منتظر مافیای اکران بمانند. چون خیلی از دوستان تمایل ندارند آن‌ها اکران شوندو خیلی‌هایشان رنگ پرده را هیچ‌وقت نمی‌بینند. حالا همین که گروه هنر و تجربه به وجود آمده و امکان اکران فیلم‌های مستقل و هنری در آن وجود دارد اتفاق خوبی است. چون فیلم بالاخره مخاطبان خودش را پیدا می‌کند. درست است که مخاطبان انبوه ندارد اما کسانی که به سینما علاقه دارند و این‌جور فیلم‌های تجربه‌گرا و هنری را دوست دارند بالاخره می‌توانند آن را ببینند حالا هر ساعتی و هرجایی که باشد. »

روزنامه صبا نیز به اکران فیلم «خاکستر و برف» به کارگردانی روح‌الله سهرابی در گروه هنر و تجربه اشاره کرده است.در این فیلم که در سال ۹۱ تولید شده است بازیگرانی چون کامبیز دیرباز و میترا حجار به ایفای نقش پرداخته‌اند.

خبرگزاری ایرنا و خبر آنلاین خبر اکران فیلم «راننده و روباه» به کارگردانی آرش لاهوتی در برنامه «داکیو نایت» در تابستان امسال  در آمریکا و کانادا را منتشر کرده‌اند. برنامه «داکیو نایت» Docu Night یا «شب مستند» به همت احمد کیارستمی در شهرهای سان‌فرانسیسکو، نیویورک، لس‌آنجلس، سن‌دیه‌گو، واشنگتن، مینه‌سوتا، ونکوور، تورنتو، کالیگری و واترلو برپا شده و در جریان آن فیلم «راننده و روباه» برای مخاطبان ایرانی و خارجی به نمایش عمومی درمی‌آید.هدف از برگزاری این برنامه، ایجاد تبادل فرهنگی و فراهم آوردن بستری مناسب برای شناخت هر چه بهتر «جامعه‌ی ایرانی» از طریق نمایش مستندهای شاخص ایرانی عنوان شده است.