هنر و تجربه: برنامه نقد و بررسی مجموعه فیلم‌های کوتاه سیف‌اله صمدیان دوشنبه هشتم تیرماه در اصفهان برگزار می‌شود.

در این برنامه از ساعت ۱۷  مجموعه فیلم‌های کوتاه به نمایش درآمده و از ساعت ۱۹، نشست نقد و بررسی این فیلم با حضور سیف‌الله صمدیان و پیروز کلانتری به عنوان منتقد میهمان برگزار شود. محل برگزاری این جلسات طبق روال هفته‌های قبل در سالن سینما سوره اصفهان است.

این مجموعه دو فیلم کوتاه «ایستگاه سفید»، «هنر کشتن» و دو فیلم مستند «تهران ساعت ۲۵» و «بم روز سوم، روز دهم» و یک مستند گزارشی از ورک‌شاپ‌های عباس کیارستمی و مارتین اسکورسیزی در مراکش را دربرمی‌گیرد.

صمدیان فیلم «تهران ساعت ۲۵» را درباره صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۱۹۹۸ ساخت. فیلم از دقیقه ۷۶ بازی تاریخی ایران و استرالیا در ملبورن، دقیقه‌ای که جریان بازی به نفع ایران تغییر کرد، آغاز می‌شود و با جشن مردم در خیابان‌ها ادامه پیدا می‌کند و به ورود تیم ملی به استادیوم آزادی در حضور هزاران طرفدار فوتبال و از جمله ۵ هزار تماشاگر زن ختم می‌شود.

بخش اعظم این مجموعه به فیلمی اختصاص دارد که صمدیان از ورک‌شاپ کیارستمی و اسکورسیزی در مراکش تهیه کرده است. زمان این فیلم ۵۲ دقیقه است و «روزی روزگاری در مراکش» نام دارد.«بم روز سوم، روز دهم» هم درباره زلزله بم است

برچسب‌ها: