هنر و تجربه: در انتهای فصل اول از فعالیت سینماتک موزه هنرهای معاصر، چهارشنبه ۱۰ تیر فیلم‌های فصل اول و آثار موسوم به «مدرسه برلین» مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرند.

نشست نقد و بررسی این فیلم‌ها روز چهارشنبه ۱۰ تیرماه با حضور بابک کریمی و نوید پورمحمدرضا به عنوان منتقد برگزار می‌شود. ابتدا از ساعت ۱۷ آخرین فیلم این فصل از فعالیت‌های سینماتک موزه هنرهای معاصر «ققنوس» محصول ۲۰۱۴ به کارگردانی کریستین پتزولد پخش خواهد شد و از ساعت ۱۹ جلسه نقد و بررسی آغاز می‌شود.

سینماتک موزه هنرهای معاصر دوره جدید فعالیتش را به مروری بر چند انیمیشن شاخص ژاپنی و جلوه‌های از مدرسه برلین اختصاص داد و از ۲۰ اردیبهشت تا ۱۰ تیر فیلم‌هایی از قبیل «قصه شاهزاده کاگویا» ایسائو تاکاهاتا، «مارسی» آنگلا شانیلیک، «طلا» توماس ارسلان، «بیماری خواب» الریش کهلر و «گربه کوچک عجیب» رامون زورکر به نمایش درآمدند.

مدرسه برلین لقبی است که منتقدان آلمانی به گروهی از فیلم‌سازان مستقل سینمای آلمان که برآمده از آکادمی سینما و تلویزیون برلین بودند اطلاق کردند که بعدها با وجود پیوستن گروهی از فارغ‌التحصیلان مونیخ و هامبورگ به این جمع، همچنان نام مدرسه برلین برای اشاره به این سینما باقی ماند. توماس ارسلان، آنگلا شانیلیک و کریستین پتزولد از پیشگامان این موج سینمایی بودند.

برچسب‌ها: