هنر و تجربه:  در هفته‌ای که گذشت فیلم‌های مستقل امریکای شمالی فروش خوبی در اکران داشتند و رقم کلی فروششان به رقم قابل ملاحظه‌ای دست پیدا کرد. فیلم «مواد» ساخته ریک فاموییوا اثری بود که در هفته گذشته بیش از دیگر فیلم های مستقل فروخت. فروش ۲ میلیون و ۷۸۰ هزار دلاری این فیلم در این هفته، مجموع فروش آن پس از دو هفته اکران را به ۱۱ میلیون و ۶۹۰ هزار دلار رساند. این میزان فروش در ۱۸۵۱ سالن و متوسط فروش ۱۵۰۳ دلار در هر سینما به دست آمده است.

«مواد»که فارست ویتاکر معروف تهیه کننده آن است داستان دانش آموز دبیرستانی را روایت می‌کند که مورد زورگویی هم سن و سالانش در محله قرار می‌گیرد. اما ناگهان پای او به گروهی زیرزمینی و قاچاق مواد مخدر باز می‌شود.

رتبه بعدی جدول مستقل‌ها در اختیار فیلم «عشق و بخشش» به کارگردانی بیل پولاد بوده که اثری بیوگرافیک در مورد داستان زندگی رایان ویلسون، رهبر گروه موسیقی بیچ بویز و درگیری‌های او با بیماری روانی‌اش است.  این فیلم این هفته ۱ میلیون و ۲۷۲ هزار دلار در ۷۲۸ سالن فروخته و با متوسط فروش ۱۷۴۸ دلار در هر سالن، آمار کل فروشش در ۴ هفته به ۹ میلیون و ۲۵۵ هزار دلار رسید.

و اما در جایگاه سوم جدول فروش، فیلم «من، ارل و دختر مردنی» ساخته آلفونسو گومز ریخون قرار دارد. خط اصلی قصه این فیلم در مورد پسری دبیرستانی به نام گرگ است که با همکاری دوستش ارل، فیلم‌هایی می‌سازد که هجو فیلم‌های کلاسیک جهان است؛ نگاه گرگ به زندگی پس از آشنایی با دختری که به تازگی سرطان گرفته عوض می‌شود. من، ارل و دختر مردنی در هفته‌ای که گذشت ۹۹۲ هزار دلار فروش داشت. این میزان فروش، در ۳۵۴ سالن و در هر سالن متوسط ۲۸۰۴ دلار، و همچنین در هفته سوم اکران فیلم به دست آمده است.

اما رتبه‌های بعدی جدول فروش هفتگی فیلم‌های مستقل به ترتیب در اختیار فیلم‌های «آنتورج» با ۸۰۸ هزار دلار فروش، «تو را در رویاهایم می‌بینم» با ۶۰۹ هزار دلار، مستند «وولف پک» با ۱۹۵ هزار دلار، «کمی شورش» با ۱۸۱ هزار دلار ، «عهد جوانی» با ۱۶۷ هزار دلار، «ای بی سی دی» با ۱۵۵ هزار دلار و «شبانه» با ۱۵۰ هزار دلار قرار دارد.