هنر و تجربه: مستند «به عشق اسپاک» که حدود ۱ ماه پیش (۳ ژوئن) در سایت کیک استارتر، اعلام فراخوانی برای جذب بودجه آن داده شده بود، با جمع آوری بالغ بر ۶۰۰ هزار دلار، رکورد سرمایه گذاری مردمی در این سایت را شکست.

این مستند در مورد نحوه پیدایش و اقتباس شخصیت آقای اسپاک در سری فیلم‌های «سفر ستاره‌ای» است که اولین بار توسط لئونارد نیموی که به تازگی از دنیا رفت، بازی شد. آدام نیموی، پسر این بازیگر معروف، با فراخوان مورد نظر توانست حمایت بیش از ۹ هزار طرفدار سفرهای ستاره‌ای را به دست آورد؛ حامیانی که ۶۶۲ هزار دلار برای شروع مراحل تولید این مستند کمک کردند.

مبلغ نهایی از ۶۰۰ هزار دلار که رکورد کمک‌های مالی در وب سایت معروف کیک استارتر بود ، پیشی گرفت و از این حیث، رکورد دار سرمایه گذاری مردمی بر روی یک پروژه به حساب می‌آید.

طبق زمان بندی قرار است مستند «به عشق اسپاک» سال ۲۰۱۶ و همزمان با پنجاه سالگی نمایش اولین فیلم از سری سفرهای ستاره‌ای، جلوی دوربین برود. زاکاری کوئینتو که در دو فیلم آخر سفرهای ستاره‌ای نقش آقای اسپاک را ایفا کرده نریشن این فیلم را  می گوید . انجام مصاحبه با دوستان، همکاران و اعضای خانواده لئونارد نیموی، برای این مستند در نظر گرفته شده است.

 

منبع: ایندی وایر