هنر و تجربه: مهدی پاکدل و ایمان افشاریان بعد از ساخت فیلم «فردا» یک بار دیگر با هم همکاری می‌کنند. این بار روی صحنه تئاتر و به عنوان بازیگر. پاکدل و افشاریان شهریورماه نمایشی را بر پایه «جنایت و مکافات» روی صحنه می‌برند.

به گزارش مهر، این تجربه تئاتری که برداشتی از رمان معروف «جنایت و مکافات» اثر فیودور داستایوفسکی نویسنده شهیر روسی است، توسط ایمان افشاریان نوشته شده و کارگردانی نمایش «جنایت و مکافات» نیز بر عهده افشاریان است. مهدی پاکدل در نمایش «جنایت و مکافات» ایفاگر نقش راسکولنیکف شخصیت اصلی رمان و این اثر نمایشی است. آنکیدو دارش نیز آهنگسازی این نمایش را بر عهده دارد.

مهدی پاکدل و ایمان افشاریان پیش از این و در سال ۸۷ در نمایش «یرما» به کارگردانی رضا گوران که در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر در قالب اجرای عمومی به صحنه رفت، به عنوان بازیگر به ایفای نقش پرداختند. حالا این دو یک‌بار دیگر در صحنه تئاتر با هم همکاری می‌کنند. سالن اجرای این نمایش مشخص نشده است اما زمان آن شهریور است نمایش «جنایت و مکافات» با حدود ۱۰ بازیگر اجرا می‌شود و تا به حال حضور پاکدل در این اثر قطعی است.

افشاریان در زمینه کارگردانی تئاتر آثاری چون «ببر کاپیتان»، «پیوند خونی»، «گرگ آدمی» را در مجموعه تئاتر شهر به صحنه برده است. پاکدل هم که از بازیگران با سابقه تئاتر است در آثار کارگردان‌های مختلفی از جمله حامدمحمد طاهری، حمید امجد، حسین کیانی، محمد یعقوبی و حسین پاکدل به ایفای نقش پرداخته است.فیلم فردا اولین تجربه مشترک کارگردانی افشاریان و پاکدل از ۱۹ خرداد در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمده‌است.