هنر و تجربه: داستین هافمن بازیگر کهنه کار آمریکایی و برنده دو اسکار، در مصاحبه‌ای مدعی شد که وضعیت سینما هیچ وقت تا این اندازه بد نبوده است. او که از بزرگ‌ترین بازیگران تاریخ آمریکا محسوب می‌شود، در توصیف شرایط امروز سینما و تلویزیون می‌گوید:« به نظرم در حال حاضر تلویزیون بهترین وضعیت و سینما بدترین وضعیت در طول ۵۰ سال گذشته که من در آن مشغول به کارم را دارد.»

هافمن ۷۷ ساله که اولین بار سال ۲۰۱۲، با فیلم «کوآرتت» کارگردانی را هم امتحان کرد و به قول خودش پول زیادی نیز از این فیلم به دست نیاورد،درباره وضعیت سینما توضیح می‌دهد:« کارگردانی در هالیوود با مسائل اقتصادی گره خورده است. مهم نیست کارگردان خوبی هستید یا بد؛ این اهمیت دارد که فیلم‌تان می‌فروشد یا نه. هالیوود به خوبی و بدی کار ندارد و فقط به محلی برای پول درآوردن تبدیل شده است.»

البته با وجود ستایش هافمن از تلویزیون، آخرین سریال تلویزیونی او در مقام بازیگر یعنی «شانس»، اواسط فیلم‌برداری فصل دوم سریال، به دلیل مرگ چند اسب سر صحنه و اعتراضات پس از آن  لغو و پرونده این سریال بسته شد. در این مصاحبه، هافمن از علاقه‌اش به نواختن پیانو نیز سخن می‌گوید:« نواختن پیانو را از هر کاری بیشتر دوست دارم. اما آنقدر خوب پیانو نمی‌زنم که از آن پول دربیاورم. »

هافمن سال ۱۹۸۰ و ۱۹۸۹ به ترتیب برای بازی در فیلم‌های «کریمر علیه کریمر» و «مرد بارانی» موفق به کسب اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. از هافمن فیلم «برنامه» به کارگردانی استیفن فریرز در نوبت اکران است.