هنر و تجربه: مایکل کیتون و جی کی سیمونز که پس از بازی در فیلم‌های مستقلی مانند «بردمن» و «ضربه شلاق» و موفقیت‌ در فصل جوایز گذشته، قرار بود تا رو در روی هم در تازه ترین اقتباس از داستان کینگ کونگ به نام «کونگ: جزیره جمجمه» ایفای نقش کنند، به دلیل عدم تطابق برنامه ریزی این دو نفر برای حضور در دیگر پروژه‌ها، از این فیلم کنار رفتند. جابه جایی مورد نظر به آن دلیل اتفاق افتاده که تیم سازنده کینگ کونگ، فیلم‌برداری خود را چندین هفته عقب کشیدند تا بتوانند تا انتهای سال آن را به اتمام برسانند.

این تغییر در برنامه به دلیل سنگین بودن پروژه و زمان طولانی برای فیلم‌برداری، باعث شد تا افرادی همچون کیتون و سیمونز که به پروژه‌های دیگری تعهد داشتند نتوانند کینگ کونگ را یاری کنند. البته حضور تام هیدلستون، بازیگر نقش اول فیلم در آن قطعی شده است. کونگ: جزیره جمجمه را جوردن رابرتز بر اساس فیلم‌نامه‌ای از جان گاتینز و مکس بورنستاین کارگردانی می‌کند.

روز ۱۰ مارس ۲۰۱۷ برای اکران جدیدترین نسخه کینگ کونگ در نظر گرفته شده است و از هم اکنون برای رکورد شکنی آن در گیشه اکران صحبت می‌شود. تاکنون در سال‌های ۱۹۳۳، ۱۹۷۶ و ۲۰۰۵ از داستان معروف کینگ کونگ، فیلم ساخته شده است.