هنر و تجربه: امروز ۱۴ تیر ۹۴ هم صفحات فرهنگ و هنر رسانه های کشور را برای بازتاب خبرهای مرتبط با گروه هنر و تجربه مرور می‌کنیم.

روزنامه صبا از به پایان رسیدن بازنویسی فیلم‌نامه «هجوم» تازه‌ترین کار سینمایی شهرام مکری خبر داده است. شهرام مکری در گفتگو با خبرنگار صبا ضمن اعلام این خبر گفته است: «بازنویسی این فیلم‌نامه از چندی پیش توسط من و نسیم احمدپور آغاز شده است و اواخر هفته آینده به پایان می‌رسد و برای دریافت پروانه ساخت آن را ارائه خواهیم داد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود و پروانه ساخت را به موقع دریافت کنیم، از شهریورماه فیلم را کلید می‌زنم.»
مکری همچنین گفته است هجوم برخلاف آثار دیگرش مضمونی کاملا متفاوت دارد و می‌تواند متفاوت‌ترین فیلم او باشد. پیش از این امیر اثباتی به عنوان مشاور کارگردان برای دومین بار همکاری خود را با مکری قطعی کرده و سپهر سیفی و کانون ایران نوین برای دومین بار تهیه‌کنندگی فیلم او را برعهده می‌گیرند و هماهنگی برای عقد قرارداد با دیگر عوامل ادامه دارد.
هجوم فیلمی پرپرسوناژ، قهرمان‌محور و اجتماعی توصیف شده و مکری قصد دارد از چهره‌های تئاتر برای بازی در این فیلم استفاده کند.

روزنامه صبا همچنین گفتگوی پیمان حقانی کارگردان ۳۱۶ با خبرگزاری مهر را منعکس کرده است. در بخشی از این گفتگو حقانی گفته است: «اصلا کسی وظیفه‌ای ندارد که بخواهد برای فیلم من سرمایه فراهم کند. اما من توقعی دارم که کشور ما هم ۲۰۰۰ سالن سینما داشته باشد که فقط ۳۰ تای آن به فیلم‌سازان مستقل اختصاص یابد تا حداقل بتوانیم فیلم‌مان را به علاقمندانش نشان دهیم.»

خبرگزاری فارس با سعید آرمند تهیه‌کننده مشترک فیلم «یک شهروند کاملا معمولی» به بهانه انجام مراحل فنی این فیلم مصاحبه کرده است. آرمند که پیش از این فیلم «پرویز» را هم از همین کارگردان تهیه کرده بود در زمینه مراحل پست پروداکشن این فیلم به فارس گفته است: «بعد از پایان فیلمبرداری همراه با یک شرکت درجه یک در چکسلواکی در شهر پراگ کارهای پست‌پروداکشن فیلم انجام شد و تمام تلاشمان این بود که استانداردهای بین‌المللی یک فیلم رعایت شود. در حال حاضر این فیلم سینمایی آماده نمایش است و بنا داریم که با مجید برزگر که کارگردانی آن را بر عهده داشته و همچنین مجید مدرسی تهیه‌کننده دیگر این فیلم سینمایی مشورت کنیم تا در نهایت به نتیجه مشخصی برسیم که نمایش فیلم را با اکران آن آغاز کنیم یا با حضور در جشنواره‌های بین‌المللی.»

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «یک شهروند کاملاً معمولی» با ابراز امیدواری نمایش این فیلم در جشنواره فیلم فجر به فارس گفته است: «تعداد زیاد فیلم‌هایی که در حال اکران هستند و همچنین نمایش آنها به صورت تک‌سانس کمی کار را برای بخش خصوصی و مستقل سخت کرده است و کمی از حمایت سینمای مستقل در گروه «هنر و تجربه»‌ دور شده‌ایم.»

آرمند در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر این‌که آیا گمان نمی‌کنید شرایط نمایش فیلم‌ها و نوع آنها در گروه هنر و تجربه به سمتی رفته است که مخاطب نمی‌تواند حدس بزند چه نوع فیلم‌هایی در این گروه نمایشی خواهد دید، گفت: «با این نکته موافقم. از همان روزهای ابتدایی امیرحسین علم‌الهدی اعلام کرد «هنر و تجربه‌» جایی برای اکران فیلم‌هایی که نتوانسته‌اند به نمایش در بیایند نیست. هر فیلمی که اکران عمومی نگرفته قرار نیست در گروه‌ هنر و تجربه به نمایش در بیاید. فیلم‌ها باید دارای استانداردهایی باشند که بتوان آنها را در هنر و تجربه‌ نمایش داد اما فکر می‌کنم دوستان تصمیم‌گیر در گروه هنر و تجربه درجه حساسیت‌شان را نسبت به این موضوعات کم کرده‌اند.»

آرمند در پایان گفته است: «علاقه دارم که فیلم سینمایی «یک شهروند کاملاً معمولی» فعالیت خود را از یک جشنواره خوب درجه الف آغاز کند. همچنین باید اذعان کنم که علاقه‌مندیم این فیلم در جشنواره فیلم فجر نیز حضور پیدا کند.»

برچسب‌ها: