هنر و تجربه:  فیلم «صدای آهسته» به کارگردانی افشین هاشمی هفت جایزه از جشنواره جهانی فیلم ایندیپندنت آمریکا دریافت کرد.

دومین ساخته هاشمی پس از کارگردانی مشترک «خسته نباشید»، در چهار بخش بهترین فیلم، بهترین تصویربرداری، بهترین جلوه‌های بصری و بهترین فیلم آوانگارد موفق به کسب جایزه اول (مدال طلا) شد. کیت موئت، بازیگر نقش مکمل زن این اثر سینمایی، جایزه دوم (مدال نقره) و جو پالیستر هنرپیشه نقش مکمل مرد نیز جایزه سوم (مدال برنز) را از این جشنواره آمریکایی دریافت کردند. جایزه برنز بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن هم به جورجیا وارنر از همین فیلم تعلق گرفت.

محمد رضایی‌ راد، فیلمنامه‌نویس صدای آهسته است و افشین هاشمی تهیه‌کنندگی و کارگردانی آن را بر عهده داشته است. در این فیلم جمعی از بازیگران آمریکایی تئاتر ایالت نیویورک به همراه بازیگران ایرانی چون اشکان خطیبی و مارتین شمعون‌پور ایفای نقش کرده‌اند. پیش از این نسخه کوتاه‌تر و متفاوتی از فیلم هاشمی در جشنواره‌های مختلفی همچون جشنواره فیلم هابوکن نیویورک آمریکا و جشنواره بین‌المللی ایمپرفکات مکزیک به نمایش درآمده بود. نسخه اولیه صدای آهسته همچنین در روزهای پایانی سی و دومین جشنواره بین‌الملل فجر در سال ۹۲ به نمایش درآمده بود و سرانجام نسخه نهایی فیلم با تدوین دوباره در پایان زمستان آماده نمایش و به جشنواره بین‌المللی فجر نیز ارائه شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «کسی در خانه تنهاست، زنی یا مردی. خانه‌ای دور در میان جنگل… کسانی به در خانه می‌آیند… آشنا یا ناشناس… اما او به دنبال صدایش است… صدای آهسته…»

گفتنی است این فیلم توسط شورای انتخاب فیلم‌های هنر و تجربه مورد بازبینی قرار گرفته و به زودی در سینماهای گروه هنر و تجربه اکران خواهد شد.