هنروتجربه: حجت‌الله ایوبی، سید مصطفی ابطحی قائم مقام اقتصاد سینما و معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی و سمعی و بصری، به همراه جمعی از سینماگران و مدیران شرکت‌های سینمایی عصر یکشنبه – ۱۴ خرداد – در پارک فناوری پردیس حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی،حجت الله ایوبی در این بازدید ضمن اشاره به غیبت صنعت سینما و هنر در پارک فناوری تاکید کرد:« خیلی از کاستی‌ها را شاید بتوان با واردات حل کرد اما در عرصه فرهنگ و هنر نمی‌توان کار وارداتی کرد و نمی‌توانیم فیلم وارد کنیم.در بسیاری کشورها، سینما در وزارت صنعت تعریف می‌شود؛ در ۱۹۵۰ مانرو در فرانسه سینما را از وزارت صنعت به وزارت فرهنگ آورد اما سینماهمواره در محتوایی فرهنگی قرار دارد.»
ارییس سازمان سینمایی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با یادآوری این که امروز سینما رقبای زیادی از جمله تلویزیون و موبایل و دیگر رسانه ها دارد، توضیح داد: «مردم حق انتخاب دارند که به سینما بروند و روی پرده فیلم ببینند و یا در منزل نظاره‌گر آثار باشند. مردم امروز به تماشای فیلم‌هایی می نشینند که دیدنی باشد و اگر در صنعت سینما به روز نشویم مخاطبان خود را از دست می‌دهیم. به روز آمدی در سینما یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است. یقین داریم همان‌گونه که سینماگران ما با دست خالی در دنیا سری در میان سرها دارند، در عرصه صنعتی نیز می توانیم موفقیت‌های قابل توجهی را کسب کنیم.»
معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: «سینماگران و فعالان صنعت سینما با علاقه به ایران اسلامی کار کردند و من از کارگاه برخی از این دوستان دیدن کردم. با توجه به هزینه های بسیار صنعتی شدن سینما، از سازمان سینمایی به تنهایی کاری ساخته نیست و عزم ملی برای صنعتی شدن سینما لازم است و باید نهادهای مختلف از سینما حمایت کنند.»
رییس سازمان سینمایی در ادامه با اشاره به علاقه مندی مردم ایران به فیلم خوب گفت:ما از نوادر کشورهای دنیا هستیم که رشد ۱۰۰ درصدی مخاطبان سینما را با توجه به تعداد اندک تماشاگران در سال اخیر داشته و این امر نشان از علاقه مردم به سینما دارد از این رو باید فیلم های خوب تولید کنیم.اگر مخاطبان به این نتیجه برسند که کیفیت فیلم‌ها خوب نیست سینما با خطر مواجه می‌شود.»
او سپس خطاب به سینماگران و فعالان سینما در بخش های مختلف اظهار کرد: «امیدوارم در آشنایی ما و شما با پارک فناوری پردیس، اتفاقات خوبی رخ دهد و هرجا سخن از نوآوری و فناوری است صنعت سینما را نیز ببینیم. یقین داریم اگر اراده های کوچک عجین شوند، سینمای ما چند گام بزرگ در زمینه صنعت بر خواهد داشت.
فعالان این عرصه با عرق ایرانی با دست خالی تلاش می کنند و موفق هم هستند و امیدوارم شب های قدر که در پیش است شب های قدر سینمای ایران باشد و صنعت سینما نیز در راه شکوفایی قرار گیرد.امیدوارم در فرصت‌های باقی مانده از دولت تدبیر و امید، شاهد نتایج امیدها و پدیده ها باشیم و از این پس بتوانیم برای شما کاری انجام دهیم.»

در ادامه این دیدار سید مصطفی ابطحی قائم مقام اقتصاد سینما و معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی و سمعی و بصری و برخی از فعالان و دست اندرکاران سینمایی و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری صحبت کردند.

 

 

 

برچسب‌ها: