هنروتجربه:امروز ۱۵ تیر ۱۳۹۴ صفحات فرهنگ و هنر مطبوعات کشور بازتاب‌هایی را در صفحات فرهنگ و هنر مطبوعات کشور شاهد بودیم، که در زیر مرور می‌کنیم:

روزنامه ایران خبر راه‌یابی فیلم «دریا و ماهی پرنده» به کارگردانی مهرداد غفارزاده بعد از جشنواره مسکو، به جشنواره بوسان کره جنوبی و جشنواره کودک شارجه امارات منتشر کرده است.

روزنامه روزان به بهانه اکران فیلم «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» در گروه هنر و تجربه به این فیلم و شهرام مکری پرداخته است. در این مطلب آمده است، شهرام مکری توانسته در عرصه فیلم‌های سینمای خاص پسند طرحی با نوآوری و به دور از حاشیه شروع کند که بسیار زیر پوستی نیز مخاطب عام را با خود همسو کند.

همچنین روزنامه صبا پیشنهاد تماشای فیلم «۳۱۶» به کارگردانی پیمان حقانی را داده است. این فیلم که از ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ در سینماهای گروه هنر و تجربه اکران شده است قصه‌ای از پاها را روایت می‌کند.

و خبرگزاری ایسنا و مهر خبری مبنی بر اکران ویژه فیلم «یحیی سکوت نکرد»برای اعضای انجمن منتقدان، اهالی رسانه و اعضای صنوف خانه سینما به کارگردانی کاوه ابراهیم‌پور در خانه سینما را منتشر کرده است.

اولین ساخته کاوه ابراهیم‌پور سه‌شنبه – ۱۶ تیر – ساعت ۱۷ در سالن سیف‌الله داد خانه سینما به نمایش درمی‌آید.

«یحیی سکوت نکرد» در بخش «هنر و تجربه» سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و از بازیگران آن می‌توان به فاطمه معتمدآریا، ماهان نصیری، ندا جبرائیلی، تورج منصوری، صالح میرزا آقایی و رابعه اسکویی اشاره کرد.