هنر و تجربه: بعد از موفقیت در جشنواره مسکو، «دریا و ماهی پرنده» این‌بار راهی جشنواره بوسان کره‌جنوبی و جشنواره کودک شارجه امارات می‌شود. دریا و ماهی پرنده ساخته مهرداد غفارزاده و با تهیه‌کنندگی امیر پورکیان پاییز سال جاری در این دو جشنواره شرکت می‌کند.

فیلم غفارزاده از تاریخ هشتم تا ۱۸ مهر نیز در بخش پنجره‌ای به سینمای آسیا جشنواره بوسان به نمایش درمی‌آید. جشنواره بوسان یکی از ۲۲ جشنواره مورد تایید انجمن تهیه‌کنندگان جهانی فیلم فیاپف به شمار می‌ رود. این جشنواره در شهر بوسان کره جنوبی برگزار می‌شود که از مهم‌ترین بخش‌های آن می‌توان به بخش رقابتی اصلی، جریان‌های نو (بخش رقابتی فیلم های اول و دوم)، پنجره‌ای به سینمای آسیا، سینمای جهان، سینمای کره و… اشاره کرد.

هم‌چنین «دریا و ماهی پرنده» در جشنواره کودک شارجه در بخش فیلم‌های بلند حضور دارد. سومین دوره این جشنواره از ۲۶ مهر تا ۱ آبان در کشور امارات برگزار می‌شود و هدف از آن ارتقا دانش رسانه‌ای کودکان و نوجوانان در جهت بهره‌گیری از خلاقیت خود در زمینه فیلم‌سازی است. در نخستین دوره جشنواره فیلم کودک شارجه  به بهترین فیلم بلند، بهترین فیلم کوتاه، بهترین فیلم مستند، بهترین فیلم انیمیشن، بهترین فیلم‌ساز کودک و بهترین فیلم کوتاه امارات جوایزی اهدا می‏‌شود.

«دریا و ماهی پرنده» در سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر در بخش هنرو تجربه به نمایش درآمد. همایون ارشادی، نیوشا ضیغمی، امیرحسین رستمی و نادر فلاح از جمله بازیگران این فیلم هستند.

برچسب‌ها: