هنر و تجربه: در هفته‌ گذشته فروش‌ فیلم‌های مستقل خارجی بدون اضافه شدن فیلم جدیدی به عنوان‌های پرفروش، شاهد تغییراتی در رتبه‌های اول بود.

فیلم «من، ارل و دختر مردنی»به کارگردانی آلفونسو گومز ریخون که در هفته گذشته مکان سوم جدول فروش را داشت، این هفته با فروش ۱ میلیون و ۳۲۰ هزار دلاری‌اش به صدر جدول پرفروش‌ها رسید و پس از ۴ هفته، مجموع فروش خود را به ۴ میلیون دلار رساند. این فیلم با در اختیار داشتن ۸۷۰ سالن سینما، به طور متوسط هزار و پانصد دلار در هر سینما فروخته است. فیلمی که امسال در جشنواره ساندنس، جایزه بزرگ منتقدان و عنوان بهترین فیلم از نگاه مخاطبان را به خود اختصاص داد.

خط اصلی قصه این فیلم در مورد پسری دبیرستانی به نام گرگ است که با همکاری دوستش ارل، فیلم‌هایی می‌سازد که هجو فیلم‌های کلاسیک جهان است؛ نگاه گرگ به زندگی پس از آشنایی با دختری که به تازگی سرطان گرفته عوض می‌شود.

رتبه دوم جدول مستقل‌ها اما در اختیار فیلم «مواد» است. این اثر که هفته پیش در صدر جدول گیشه بود را ریک فاموییوا ساخته و فارست ویتاکر معروف نیز تهیه کننده آن بوده است. این هفته «مواد» در ۸۶۳ سالن سینما، ۱ میلیون و ۹۸ هزار دلار فروخت و در سه هفته، به مجموع فروشی ۱۴ میلیون دلاری دست پیدا کرد. میانگین فروش این فیلم در هر سالن، هزار و دویست و هفتاد دلار بوده است.

«مواد» داستان دانش آموز دبیرستانی سیاه پوستی را روایت می‌کند که مورد زورگویی هم سن و سالانش در محله قرار می‌گیرد. اما ناگهان پای او به گروهی زیرزمینی و قاچاق مواد مخدر باز می‌شود.

در مکان سوم پرفروش‌ها هم فیلم «تو را در رویاهایم می‌بینم» اثر برت هالی قرار دارد. این فیلم ۲۴۰ سالن در اختیار داشته و ۴۷۰ هزار دلار فروخته است. جمع فروش تو را در رویاهایم می‌بینم به ۵ میلیون و ۸۱۷ هزار دلار رسید و میانگین فروش هر سالن برای آن، هزار و نهصد دلار بوده است.

داستان تو را در رویاهایم می‌بینم در مورد خواننده‌ای مسن است که به کمک دوستانش زندگی را از سر می‌گیرد و تلاشش را می‌کند تا با دخترش که سال‌ها از او دور بوده دوباره ارتباط بگیرد.

اما رتبه‌های بعدی جدول فروش هفتگی فیلم‌های مستقل به ترتیب در اختیار فیلم‌های «ایمان پدرانمان» با ۴۰۳ هزار دلار فروش، «شبانه» با ۳۶۱ هزار دلار، مستند «امی» با ۲۲۲ هزار دلار، «عهد جوانی» با ۱۷۴ هزار دلار ،«دور از مدینگ کراود» با ۱۳۰ هزار دلار ،«کمی شورش» با بازی کیت وینسلت و فروش ۱۲۶ هزار دلار و «زن طلاپوش» با بازی هلن میرن و با فروش ۱۰۹ هزار دلار قرار دارد.