هنر و تجربه: امروز سه شنبه ۱۶ تیرماه در صفحات هنری و سینمایی مطبوعات کشور شاهد خبرهایی در ارتباط با فیلم‌های نمایش‌ داده شده در گروه هنر و تجربه بودیم که در زیر مرور می‌کنیم.

بازدید حجت‌الله ایوبی رییس سازمان از پارک فناوری پردیس در صدر اخبار خبرگزاری‌ها قرار داشت. رییس سازمان سینمایی در این بازدید گفت در عرصه فرهنگ و هنر نمی‌توان کار وارداتی کرد.

روزنامه سینمایی صبا خبر مربوط به جوایز فیلم «صدای آهسته» در جشنواره ایندیپندنت را منتشر کرده است. دومین فیلم افشین هاشمی در این جشنواره در چهار بخش بهترین فیلم، بهترین تصویربرداری، بهترین جلوه‌های بصری و بهترین فیلم آوانگارد موفق به دریافت مدال طلا شده است. افشین هاشمی پیش از این فیلم «خسته نباشید» را با همراهی رضا قرایی ساخته بود.

روزنامه قانون نیز نگاهی به نخستین ساخته تارا اوتادی در مقام کارگردان انداخته است. در این مطلب که با تیتر “قانون«فرامن» روایتی روانکاوانه از فیلم «پنج تا پنج»” منتشر شده است، حسین خلیلی دیدار از منظری روانشناسانه به این فیلم اقتباسی پرداخته است.
این یادداشت این طور آغاز می‌شود: « آن‌چه محتوای یادداشت حاضر قصد تامل در آن‌ را دارد، ماهیت روانکاوانه‌ متن مبدا(نمایشنامه) و تعمیم‌پذیری متن ثانوی(فیلمنامه) است.  «پنچری» همان‌طور که از نامش برمی‌آید، یک حادثه و به زبان ساده‌تر یک بدبیاری است. اما این حادثه، دریچه‌ای است به یک فراشناخت انسانی. بدبیاری «پنچری» در فیلم «پنج تا پنج»، با خراب‌شدن اتومبیل گرانقیمت دکتر صابرساعدی، همذات‌پنداری شده است و درست از همین‌جاست که روایت روانکاوانه‌ متن آغاز می‌شود. ازکارافتادن ماشین غفلت، آغازی تامل‌برانگیزانه را به مخاطب اعلام می‌کند. آغازی که به تعبیر فروید، روزنه‌ ورود به ناخودآگاه است.»