هنر و تجربه: شرکت گوپرو (GoPro) کوچک ترین دوربین دنیا با نام هیرو۴ سشن (Hero4 Session) را تولید کرد. این دوربین که بسیار سبک و مکعبی شکل است ضدآب بوده و با کیفیت فول اچ دی ۱۰۸۰p فیلم‌برداری می‌کند. وزن این دوربین که اندازه یک تکه یخ را دارد تنها ۶۵ گرم است.

این دوربین خصوصاً برای مستندسازان، فیلم‌سازان مستقل و فیلم‌سازانی که در موقعیت‌های خطرناک و در حال حرکت فیلم می‌سازند، بسیار مناسب است. شاید نداشتن دکمه‌های کنترل پیشرفته، ال سی دی نمایشگر را بتوان نقطه ضعف این دوربین دانست که آن هم با توجه به اندازه آن قابل توجیه است. هیرو ۴ با کیفیت ۱۰۸۰p، با ۶۰ فریم در ثانیه و با کیفیت ۷۲۰p با ۱۲۰ فریم در ثانیه فیلم‌برداری می‌کند که برای استفاده به عنوان صحنه آهسته (اسلو موشن) هم کاربرد دارد. کیفیت عکاسی آن هم ۸ مگا پیکسل است. از دیگر ویژگی‌های این دوربین می‌توان به توانایی کارکرد در آب تا عمق ۱۰ متری اشاره کرد. باتری آن دو ساعت شارژ را برای فیلم‌برداری نگه می‌دارد و با یک دکمه هم عکس و هم فیلم می‌گیرد. همچنین می‌توانید با موبایل خود از طریق وای فای به عکس‌ها و فیلم‌های درون آن دسترسی داشته باشید و مد (Mode) فیلم‌برداری آن را تغییر دهید.

شرکت گوپرو که سال ۲۰۰۲ تاسیس شده سابق بر این هم به ساخت دوربین‌های کوچک معروف بوده است. گفته می‌شود این دوربین روز ۱۲ جولای (۲۱ تیر) با قیمت ۴۰۰ دلار وارد بازار جهانی فروش می‌شود.

gopro-hero-4-session-03065.0