هنر و تجربه -۷۸  اثر سینمایی بلند، مستند، کوتاه و انیمیشن در طول یک سال فعالیت گروه هنر و تجربه  از ۲۰ خرداد سال ۹۳ تا ۳۰ اردیبهشت سال ۹۴  و هشت ماه نمایش ،به اکران درآمده‌اند.

گفتنی است  حکم تشکیل گروه هنر و تجربه در ۲۴ فروردین ۹۳ اعلام  و امیر حسین علم الهدی به عنوان دبیر شوراری سیاست‌گذاری معرفی شد.شورای سیاست گذاری در مرداد ۹۳ شکل گرفت و اولین اکران این گروه مهر ۹۳ بود .

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، بر اساس اعلام شورای سیاستگذاری گروه هنر و تجربه، از ۲۰ خرداد ۹۳ تا ۳۰ اردیبهشت سال ۹۴ ، شورای سیاست‌گذاری گروه هنر و تجربه در مجموع ۴۶ جلسه برگزار و در این جلسات درباره نمایش فیلم های متقاضی برای اکران در گروه هنر و تجربه تصمیم گیری شده است.
از بدو آغاز به کار گروه هنر وتجربه تاکنون و از مهر ماه سال گذشته ، ۲۹ فیلم بلند ایرانی و خارجی، ۲۵ فیلم مستند ایرانی و خارجی، ۳۲ فیلم کوتاه و ۳ انیمیشن به نمایش درآمده است.

از مهر ماه سال ۹۳ تا ۳۰ اردیبهشت سال ۹۴ ، ۲۹ فیلم بلند ایرانی و خارجی، ۲۵ فیلم مستند ایرانی و خارجی، ۳۲ فیلم کوتاه و ۳ انیمیشن در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمده است.

براساس این گزارش، ۲۲ فیلم بلند ایرانی در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمدند که از این تعداد، ۲۰ فیلم نمایش اول و ۲ فیلم قدیمی است.
همچنین از مجموع ۷ فیلم بلند خارجی نمایش داده شده در گروه هنرو تجربه، ۴ اثر سینمایی اکران اول و ۳ فیلم قدیمی بوده است.
در بخش مستند نیز ۲۲ فیلم ایرانی (۱۴ فیلم اکران اول) و ۸ فیلم خارجی (فیلم های قدیمی) بوده است.
در بخش فیلم کوتاه نیز ۳۲ و در انیمیشن نیز ۳ فیلم در گروه هنر و تجربه نمایش داده شده است.
از آغاز به کار گروه هنر و تجربه تا ۳۰ اردیبهشت سال ۹۴، ۲۰۰ فیلم بلند سینمایی (۱۰۱فیلم با امکان نمایش، ۹۰ فیلم بدون امکان نمایش، ۹ اثر در دست بررسی)،۱۵۵ فیلم مستند (۹۳ فیلم با امکان نمایش، ۵۲ اثر بدون امکان نمایش و ۱۰ فیلم در دست بررسی)، ۲۵۵ فیلم کوتاه (۱۲۷ فیلم با امکان نمایشٰ ۱۱۳ فیلم بدون امکان نمایش و ۱۵ فیلم در حال بررسی)، ۸ فیلم انیمیشن (۴ فیلم با امکان نمایش، ۲ فیلم بدون امکان نمایش و ۲ فیلم در حال بررسی) متقاضی اکران در این گروه بوده اند.
در مجموع از ۶۱۸ فیلم بلند، مستند، کوتاه و انیمیشن متقاضی اکران در گروه هنر و تجربه تا ۳۰ اردیبهشت سال ۱۳۹۴، ۷۸ اثر در گروه هنر و تجربه به نمایش عمومی رسیده است. همچنین مدت زمان فیلم های نمایش داده شده ایرانی در این گروه در مجموع ۳۳۳۰ دقیقه و آثار خارجی ۹۰۷ دقیقه بوده است.

 

برچسب‌ها: