هنر و تجربه: شرکت ای‌ام‌بی‌آی گروپ در رم ایتالیا، فیلم «زندگی شیرین» (La Dolce Vita) به کارگردانی فدریکو فلینی را بازسازی می‌کند .

آندره‌آ لروولینو و مونیکا باکاردی مسئولان ای‌ام‌بی‌آی گروپ قصد دارند با تهیه کنندگی دانیله لورنتزو ،تهیه کننده ایتالیایی، روایتی مدرن از این فیلم که تولید ۱۹۶۰ است ارائه بدهند. داستان فیلم کلاسیک زندگی شیرین، درباره یک روزنامه‌نگار با بازی مارچلو ماسترویانی است که با نوشتن مطالب جنجالی و داستان رسوایی‌ها امرار معاش می‌کند. او در تلاشی ناکام برای رسیدن به عشق و خوشبختی چند هفته را در رم می‌گذراند.

فرانچسکا فلینی برادرزاده کارگردان ایتالیایی می‌گوید که در گذشته افراد بسیاری برای بازسازی زندگی شیرین با خانواده او مذاکره کرده‌اند. او در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تهیه کنندگانی که اخیراً سراغ من آمدند نگاه زیبایی برای روایت فیلمی امروزی را دارند. ما می‌دانیم که این کار نیازمند پروسه‌ای دقیق است و و با در نظر گرفتن میراث ایتالیایی آن‌ها و درک عمیق از آثار عموی من، فکر نمی‌کنم تیم بهتری برای انجام این کار وجود داشته باشد».

لروولینو نیز در مورد مراحل این بازسازی می‌گوید: «قرار است تمام عناصری که باعث شد تا زندگی شیرین به یک اثر کلاسیک تبدیل شود در فیلم جدید نیز لحاظ شود. می‌خواهیم فیلمی ساخته شود که مانند اثر اریجینال آن، ارزشمند، به یادماندنی و شایسته تقدیر باشد.»

زندگی شیرین سال ۱۹۶۰ برنده جایزه نخل طلای جشنواره کن شد. این فیلم در چهار رشته نیز نامزد اسکار بود و جایزه اسکار بهترین طراحی لباس را برد. آنیتا اکبرگ و آنوک امه نیز از دیگر بازیگران این فیلم هستند. نسخه ترمیم‌شده کلاسیک ۱۷۸ دقیقه‌ای زندگی شیرین در سال ۲۰۱۰ به مناسبت پنجاهمین سال نمایش این فیلم با معرفی مارتین اسکورسیزی در پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم رم روی پرده رفت.