هنروتجربه:امروز ۲۰ تیر ۱۳۹۴ در صفحات فرهنگ و هنر روزنامه‌هایی چون آرمان، بانی فیلم، فرهیختگان، قدس، ایران، جوان، صبا، شهروند و خبرگزاری‌های مهر و تسنیم گفت‌وگوی حجت‌الله ایوبی، رییس سازمان سینمایی به چشم می‌خورد. او در صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد که گروه سینمایی «هنر و تجربه» یکی از افتخارات مدیریت‌اش در حوزه سینما به شمار می‌آید و تاکید کرد که قرار نیست این گروه به محفلی تبدیل شود برای نمایش فیلم‌های غیرهنری و تجربی که از اکران بازمانده‌اند.او همچنین به فعالیت شورای فیلم کودکان و نوجوانان برای برگزاری جشنواره بیست و نهم و چگونگی ارتباط سازمان سینمایی با نهاد ریاست جمهوری پرداخت. ایوبی در بخش هایی از صحبت های خود به محقق شدن بخشی از خواست های سینمایی رییس دولت یازدهم نیز اشاره کرد.

در روزنامه‌های آفتاب، کسب‌وکار و خبرگزاری مهر، ایسنا خبر درخواست اکران یک فیلم عاشقانه در گروه هنر و تجربه را می‌خوانید. فیلم‌برداری فیلم «قلب» نخستین تجربه بلند نیما پولادوند که درامی عاشقانه دارد به پایان رسید. این فیلم سینمایی درباره آشنایی یک زن و مرد است که دچار بیماری قلبی هستند. رویا میرعلمی و رامین سیاردشتی از هنرمندان عرصه تئاتر به‌ عنوان بازیگران اصلی جلوی دوربین «قلب» رفته‌اند. این کارگردان جوان سینما همچنین درباره وضعیت اکران فیلم‌اش در آینده‌ای نزدیک گفت: «امیدوارم پس از پایان مراحل فنی فیلم «قلب» و گرفتن پروانه نمایش، زمینه برای اکران فیلم در گروه «هنر و تجربه» فراهم شود، چون با توجه به داستان ساده و عاشقانه فیلم‌نامه اثر و نیز حال‌وهوا و فضای دیداری آن که از مولفه‌های آشنای سینمای تجاری و گیشه‌پسند دور است، فکر می‌کنم نمایش این فیلم در گروه سینمایی «هنر و تجربه» درست‌تر باشد و از این مسیر کوشش دوستانی که این اثر را به سرانجام رسانده‌اند، بهتر دیده خواهد شد. »

روزنامه ایران با پیمان حقانی، کارگردان فیلم «۳۱۶» گفت‌وگویی داشته است. در این گفت‌وگو حقانی اشاره کرد: « برای مستقل بودن در همه جای دنیا باید با دست خالی فیلم بسازی و یا با کمترین بودجه اما با بهترین و نازنین‌ترین آدم‌هایی که در زندگی‌ات می‌شناسی. افرادی کاربلد که به تو کارت علاقه دارند و برای اثبات حرف فیلم‌شان از همه چیز مایه می‌گذارند.»

همچنین روزنامه ایرانیان به خبر فروش بلیت توسط بازیگران فیلم گس امروز (۲۰ تیر ۱۳۹۴) در سینما فرهنگ پرداخته است.

روزنامه روزان گفت‌وگویی با کیارش اسدی‌زاده به بهانه اکران فیلم گس داشته است. او توضیح داده است: « اگر بعد از چهار سال دوباره گس را بسازم جزئیات بیشتری را در آن لحاظ خواهم کرد. در هرصورت این عملی که من درباره‌اش فیلم ساخته‌ام از هیچ رو قابل دفاع نیست و من اعتقاد قلبی دارم که هر کار نیک و بدی که انجام دهی نتیجه‌اش را می‌بینی. »

روزنامه شهروند نیز با شهرام مکری به گفت‌وگو نشسته است. او در مصاحبه‌اش درباره اشکان و انگشتر متبرک می‌گوید: « ما در این فیلم خیلی انقلابی عمل کرده‌ایم، خواستیم فیلمی بسازیم که مخالف تمام جریان‌های سینمای ایران باشد، یک فیلم سیاه و سفید با داستان تو در تو و پیچیده، نوعی از کمدی سیاه با حضور بازیگران تئاتر. »