هنر و تجربه: معین کریم‌الدینی که این روزها مستند «آتلان» را بر پرده سینماهای گروه هنر و تجربه دارد، ساخت فیلم جدیدش را منوط به موافقت سوژه اصلی فیلم دانست.

کریم‌الدینی در گفتگو با  مهر، از طرح تازه‌ای که برای ساخت مستند در سر دارد گفت: «از اسفند سال گذشته طرح ساخت مستندی با موضوع اجتماعی را در دست گرفتم و تمام مراحل تحقیق و پژوهش را نیز به انجام رساندم، اما در مرحله اجرا و کارگردانی با مشکل مواجه هستم.»

با این وجود این فیلم جدید یک مشکل عمده دارد. کریم‌الدینی مشکل فیلم جدیدش را چنین بیان کرد: «سوژه‌ای که داستان حول محور او می چرخد حاضر نیست جلوی دوربین بیاید. البته این مساله را در فیلم “آتلان” نیز داشتم ولی در نهایت علی گوگ نژاد راضی شد مقابل دوربین حضور یابد. اگر نتوانم فرد مورد نظر را که محور فیلم است مقابل دوربین آورم، مجبور می‌شوم یا آدم دیگری که وضعیتی مشابه با سوژه اصلی دارد مقابل دوربین بیاورم و یا در نهایت از ساخت فیلم منصرف شوم.»

کارگردان فیلم آتلان درباره حال و هوای کار جدیدش گفت: «فیلم جدیدم اجتماعی است و اگر سوژه راضی نباشد از نظر اخلاقی نمی‌توان فیلم را ساخت.»

کریم‌الدینی درباره ادامه حضورهای بین‌المللی فیلم آتلان نیز عنوان داشت: «پخش کننده مستند سینمایی آتلان، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است و پس از این‌که حضور در جشنواره فیلم‌های مستند آمستردام با نام «ایدفا» را از دست دادیم برای شرکت در  جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو فرم درخواست ارسال شد که در صورت پذیرش، مهرماه سال جاری آتلان در این جشنواره نمایش داده خواهد شد.»

برچسب‌ها: