هنر و تجربه: جدول فروش بین‌المللی  فیلم‌های مستقل در هفته گذشته شاهد فروش خارق العاده فیلمی شد که تنها صد هزار دلار صرف ساخت آن شده است.

فیلم «چوبه‌های دار» به کارگردانی مشترک تراویس کلاف و کریس لافینگ، توانست در هفته اول فروش خود، ۱۰ میلیون دلار بفروشد و توجه‌ها را به خود جلب کند. با این فروش، این فیلم در رتبه پنجم جدول کلی فروش فیلم‌ها در آمریکا پس از آثار شاخص استودیویی همچون انیمیشن «مینیون‌ها»، فبلم «پارک ژوراسیک»، «درون بیرون» و «ترمیناتور» قرار گرفت. این فیلم در دو هزار و ۷۲۰ سالن به طور متوسط سه هزار و ۶۸۲ دلار در هر سینما فروخته است.

خط اصلی قصه این فیلم که در ژانر فیلم‌های ترسناک دلهره‌آور ساخته شده در مورد اجرایی نمایشی در یک مدرسه است که حدود ۲۰ سال پیش حین اجرا، با حوادث هولناکی همراه بوده و حالا پس از گذشت دو دهه از آن، دانش آموزان دبیرستان قصد دارند تا به مناسبت سالگرد آن واقعه، نمایش مورد نظر را احیا کنند. اما اتفاقات مشابه همان سال دوباره به وقوع می‌پیوندد.

رتبه دوم جدول مستقل‌ها اما در اختیار  مستند «امی» است. این اثر به کارگردانی آسیف کاپادیا، در ۳۴۱ سالن سینما، ۱ میلیون و ۷۸۰ هزار دلار فروخت و در دو هفته، به مجموع فروشی دو میلیون و صد هزار دلاری دست پیدا کرد. میانگین فروش این فیلم در هر سالن، پنج هزار و دویست و بیست دلار بوده است.مستند امی در مورد زندگی  کنسرت‌های موسیقی امی واین هاوس، خواننده معروف انگلیسی است که سال ۲۰۱۱ در سن ۲۸ سالی از دنیا رفت.

در مکان سوم پرفروش‌ها هم فیلم «من، ارل و دختر مردنی» به کارگردانی آلفونسو گومز ریخون قرار دارد که هفته گذشته مکان اول جدول فروش را داشت و این هفته با فروش ۶۶۵ هزار دلاری‌اش، پس از ۵ هفته، مجموع فروش خود را به ۵ میلیون و۵۴۷ هزار دلار رساند. این فیلم با در اختیار داشتن ۵۷۰ سالن سینما، به طور متوسط هزار و ۱۶۷ هزار دلار در هر سینما فروخته است. فیلمی که امسال در جشنواره ساندنس، جایزه بزرگ منتقدان و عنوان بهترین فیلم از نگاه مخاطبان را به خود اختصاص داد. این فیلم در مورد پسری دبیرستانی به نام گرگ است که با همکاری دوستش ارل، فیلم‌هایی می‌سازد که هجو فیلم‌های کلاسیک جهان است؛ نگاه گرگ به زندگی پس از آشنایی با دختری که به تازگی سرطان گرفته عوض می‌شود.

اما رتبه‌های بعدی جدول فروش هفتگی فیلم‌های مستقل به ترتیب در اختیار فیلم‌های «مواد» با ۶۲۲ هزار دلار فروش، «عشق و بخشش» با ۴۴۱ هزار دلار، «تو را در رویاهایم می‌بینم» با ۳۵۴ هزار دلار، «عهد جوانی» با ۱۸۲ هزار دلار ،«شبانه» با ۱۱۹ هزار دلار ، «کارتل لند» با  ۱۰۲ هزار دلار فروش قرار دارند.