هنر و تجربه:دوره جدید اکران هنر و تجربه از پنجشنبه ۲۵ تیرماه با نمایش فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من» به کارگردانی هومن سیدی آغاز می‌شود و با اضافه شدن دیگر فیلم‌های دوره جدید که اسامی و شروع اکران آن‌ها به زودی اعلام می‌شود، تعدادی از فیلم‌ها از چرخه اکران خارج می‌شوند. این فیلم‌ها بیشتر مربوط به اکران نوروزی هنر و تجربه هستند.

بنابراین علاقه‌مندان فیلم‌های نوروزی هنر و تجربه برای دیدن آن‌ها در سالن‌های سینمای هنر و تجربه تا آخر تیرماه فرصت دارند. «انارهای نارس» ، «پریدن از ارتفاع کم»، «روز مبادا»، «جایی برای زندگی»، «دختر.. مادر.. دختر»، «صحنه‌های خارجی»، «مردی که اسب شد»، «مجموعه فیلم‌های کوتاه سیف‌الله صمدیان» و «آگیره، خشم خداوند» فیلم‌هایی هستند که تا آخر تیر برپرده سینماهای هنر و تجربه می‌مانند. در میان این فیلم‌ها بیشترین دوره اکران را انارهای نارس داشته است که از ۳ اسفند روی پرده سینماها رفت و حالا بعد از چهارماه و نیم به اکرانش خاتمه داده می‌شود. سایر فیلم‌ها به اکران نوروزی هنروتجربه تعلق دارند و از ۲۳ اسفند  به مدت چهارماه در سانس‌های گردشی روی پرده بوده‌اند. «آگیره، خشم خداوند» شاهکار کلاسیک ورنر هرتزوگ نیز از ۱۶ خرداد روی پرده رفت. از فیلم‌های اکران نوروزی هنر و تجربه تنها نمایش مستند «آتلان» ادامه پیدا می‌کند.

تماشاگران برای اطلاع از سانس‌های باقیمانده این فیلم‌ها، می‌توانند به جدول اکران فیلم‌ها در سایت هنر و تجربه مراجعه کنند.