هنر و تجربه: جشنواره بین المللی فیلم تورنتو نام سه فیلم‌ساز مطرح را به عنوان داوران بخش جدیدی که از امسال در این فستیوال اجرا می شود، اعلام کرد.

ژیا ژانگ‌که، آنیشکا هالند و کلیر دنیس سه کارگردانی هستند که امسال داوری بخش جدیدی به نام «دیدگاه» در جشنواره تورنتو را به عهده دارند که با تمرکز بر فیلم‌هایی که با نگاه مولف محور ساخته شده‌‌اند ،برگزار می‌شود. پیرز هندلینگ رئیس جشنواره تورنتو در مورد این هیئت داوری می‌گوید: «این سه فیلم ساز در طی سال های گذشته مهارت و نبوغ خود را نشان داده‌اند. حالا در سالگرد چهل سالگی این فستیوال می‌خواهیم با اضافه کردن بخش “دیدگاه”، تعهدمان به فیلم‌سازی خلاقانه و جاه طلبانه را تجدید کنیم».

کامرون بیلی دبیر و مدیر هنری تونتو نیز اضافه می‌کند: «”دیدگاه” خانه جدید ما برای فیلم‌سازی اصیل و شخصی است که نگاه مولف گونه داشته باشد و هیچ تیمی بهتر از این سه نفر نمی‌توانند برای چنین فیلم‌هایی به قضاوت بنشینند. این همان جنس سینمایی است که دوست داریم در تورنتو برجسته شود».

فیلم‌های زیادی در این بخش به نمایش درمی‌آیند که تحت تاثیر فیلم «دیدگاه» به کارگردانی خود ژیا ژانگ‌که هستند و بر شایستگی هنری تکیه می‌کنند و نگاه مخصوص کارگردان خود را نشان می‌دهند. لیست کامل این فیلم‌ها در روزهای آتی اعلام می‌شوند.

جایزه اصلی ۲۵ هزار دلاری این بخش روز ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) به بهترین فیلم اهدا می‌شود. چهلمین دوره جشنواره تورنتو از ۱۰ تا ۲۰ سپتامبر برگزار می شود.