هنر و تجربه: فیلم‌ «اعترافات ذهن خطرناک من» به کارگردانی هومن سیدی در سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مونترال به نمایش در می‌آید. جشنواره مونترال امسال با نمایش فیلم محمد(ص) به کارگردانی مجید مجیدی افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه رسانه‌های تصویری، «اعترافات ذهن خطرناک من» به نویسندگی و کارگردانی هومن سیدی و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی در بخش تمرکز بر سینمای جهان از سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مونترال حضور پیدا می‌کند. این جشنواره از تاریخ ۵ تا ۱۶ شهریور ماه سال جاری در شهر مونترال از ایالت کبک کانادا برگزار می‌شود.

اعترافات ذهن خطرناک من دومین فیلم سینمایی هومن سیدی در مقام کارگردان است. فیلم داستان مردی را روایت می کند که در ۲۴ ساعت هیچ چیز را به یاد نمی‌آورد. این اثر در سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به نمایش درآمد و در بخش سودای سیمرغ برای بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، بهترین چهره پردازی، بهترین طراحی صحنه و لباس، بهترین صدابرداری و بهترین صداگذاری نامزد و موفق به کسب سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه از این جشنواره گردید. همچنین این اثر از بخش بین‌الملل این جشنواره جایزه و تندیس هنر و تجربه بهترین فیلم را به دست آورد.
در اعترافات ذهن… نگار جواهریان، سیامک صفری، رویا نونهالی، چکامه چمن‌‍ماه، عباس غزالی، هومن سیدی و بابک حمیدیان حضور دارند، ضمن اینکه پیمان شادمان فر در مقام مدیر فیلم‌برداری، محسن نصرالهی طراح صحنه، رعنا امینی طراح لباس، مهران ملکوتی مدیر صدابرداری و صداگذاری، مهرداد میرکیانی طراح چهره پردازی ، بامداد افشار موسیقی، هومن سیدی را در ساخت این اثر سینمایی یاری نمودند.

گفتنی است اکران فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من» از پنج‌شنبه ۲۵ تیر در گروه سینمایی هنر و تجربه آغاز شده است.

دیگر فیلم ایرانی این جشنواره در بخش تمرکز بر سینمای جهان، فیلم «دوران عاشقی» به کارگردانی علیرضا رئیسیان است. جشنواره فیلم مونترال یکی از جشنواره‌های مطرح سینمایی در حوزه آمریکای شمالی و کانادا است که سی و نهمین دوره آن قرار است با فیلم محمد (ص) به کارگردانی مجید مجیدی افتتاح شود.