هنر و تجربه: دیوید گوردون گرین با محوریت شخصیت جف بائومن، کسی که در حادثه بمب گذاری سال ۲۰۱۳ در دوی ماراتن شهر بوستون دو پای خود را از دست داد، فیلمی به نام «قوی‌تر» می‌سازد.

گرین قصد دارد داستان مقاومت و دوران نقاهت و بازیابی سلامتی بومان را به تصویر بکشد. در این اتفاق ناگوار جف بومان در حالیکه در خط پایان منتظر رسیدن نامزدش بود ناگهان دو بمب کار گذاشته شده در مسیر منفجر می شود که منجر به کشته شدن ۳ نفر و مجروح شدن بیش از ۲۶۰ نفر می شود. او جزییات حادثه و تلاشش برای بهبود وضعیت جسمی اش را در کتاب «قوی تر» با همکاری برت ویتر شرح داده است.

فیلمنامه این کار را جان پولونو نوشته است و تهیه کنندگی آن بر عهده دیوید لیبرمن، تاد لیبرمن و اسکات سیلور است؛ تیم سه نفره ای که برای همکاری خوبشان در فیلم «مبارز» به کارگردانی دیوید او.راسل نامزد جایزه اسکار شدند.

گوردون گرین پیش از این  فیلم هایی همچون «جرج واشنگتن»، «قطار سریع السیر آناناس»، «عالیجناب»  را در کارنامه خود دارد. از او در حال حاضر فیلم «منگلهورن» ببا بازی آل پاچینو بر پرده سینماهاست و هم اکنون مشغول فیلمبرداری «شعار ما بحران است» با بازی ساندرا بولاک است.

از دیگر فیلم هایی که با موضوع حادثه بمب گذاری در مسابقه ماراتن بوستون در حال ساخت هستند می توان «روز هم وطن» با بازی مارک والبرگ و فیلم «بوستون قوی» ساخت کمپانی فاکس را نام برد.