هنر و تجربه: فیلم مستند «من می‌خوام شاه بشم» به کارگردانی مهدی گنجی از دوم مرداد در گروه سینمایی هنر و تجربه به نمایش درمی‌آید.

به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه، اولین نمایش «من می‌خوام شاه بشم» روز جمعه دوم مرداد است. در این روز این مستند سه نمایش در خانه هنرمندان، پردیس هویزه مشهد و سینما سوره اصفهان دارد که هر سه نمایش در ساعت ۱۷ خواهد بود.

«من می‌خوام شاه بشم» داستان عباس برزگر است. مردی که در یکی از روستاهای استان فارس زندگی می‌کند و با تلاش و سختی خانه‌اش را به یک مرکز پذیرایی برای توریست‌های خارجی تبدیل کرده است. او با کمک همسر و فرزندانش کسب و کار موفقی در گردشگری دارد. عباس آدم بلندپروازی است که آرزو دارد یک ایل جدید با سلیقه خودش تاسیس کند و خان ایل باشد. به همین خاطر می‌خواهد با یک دختر عشایری دوباره ازدواج کند تا رویایش را عملی کند. اما همسر و خانواده‌اش مخالفان جدی او هستند.

فیلم ۷۰ دقیقه و از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است. «من می‌خوام شاه بشم» در جشنواره‌های مستند معتبری مثل ایدفای آمستردام، سیلور داکس آمریکا، داک فست مونیخ، پلنت داکس لهستان، شفیلد انگلستان و میلنویم بلژیک به نمایش درآمده و در جشنواره سینماحقیقت سال ۹۳ حضور موفقی داشت و در سی و سومین دوره جشنواره فجر نیز برنده جایزه کارگردانی مستند شد.

عباس برزگر سوژه این مستند، چندی پیش مهمان برنامه ماه عسل شبکه سه سیما بود و درباره کسب و کارش در صنعت توریسم روستایی صحبت کرد.

برچسب‌ها: