هنر و تجربه: آنجلینا جولی قرار است در فیلم جدید خود به داستان زندگی دختر بچه‌ای اهل کامبوج بپردازد که یکی از بازماندگان قتل عام و کشتار مردم در زمان رژیم خمر سرخ در کامبوج است. این فیلم قرار است بر اساس کتاب «آنها اول پدرم را کشتند: خاطرات دختر کامبوجی» نوشته لانگ اونگ نویسنده اهل کامبوج ساخته شود.

کار نگارش فیلمنامه این اثر سینمایی را جولی و اونگ به صورت مشترک انجام خواهند داد و ریتی پان کارگردان فیلم «عکس گم شده» نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی نیز تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد. جولی  که در حال حاضر مشغول ساخت فیلم «کنار دریا» برای کمپانی یونیورسال است، فیلمبرداری خاطرات لانگ اونگ را سال آینده آغاز می‌کند ‌. خاطرات اونگ که اولین بار در سال ۲۰۰۰ منتشر شد به داستان به قدرت رسیدن نیروهای خمر سرخ می‌پردازد.

آنجلینا جولی با ابراز خوشحالی از ساخت این فیلم گفت: «زمانی که کتاب لانگ را خواندم بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم و نگرشم نسبت به زندگی و اثرات جنگ بر کودکان عمیق‌تر شد. یکی از آرزوهای من ساخت فیلمی با اقتباس از این کتاب بود و حالا افتخار ساخت این فیلم و همکاری با لانگ و ریتی پان را بدست آوردم» این فیلم به دو زبان انگلیسی و زبان خمر اکران خواهد شد.

این چهارمین فیلم بلند آنجلینا جولی درمقام کارگردان است. او پیش از این فیلم‌های «نشکسته» و «در کنار دریا» را کارگردانی کرده است. کمپانی نت فلیکس اعلام کرده که فیلم تا پاییز ۲۰۱۶ آماده نمایش خواهد شد.

برچسب‌ها: