هنر و تجربه: دوره تابستان سینماتک موزه هنرهای معاصر از امروز یکشنبه چهارم مردادماه با نمایش نسخه مرمت‌شده‌ای از فیلم «مطب دکتر کالیگاری» آغاز می‌شود.

دوره تابستان سینماتک موزه هنرهای معاصر به نمایش ۵ فیلم از سینمای صامت اکسپرسیونیستی آلمان، ۷ فیلم از سینمای هنگ‌کنگ و سپس ۵ فیلم در برنامه مروری بر آثار شانتال آکرمن فیلم‌ساز تجربه‌گرای بلژیکی اختصاص دارد.

نسخه مرمت شده «مطب دکتر کالیگاری» ساخته رابرت وینه در ۶۷ دقیقه آغازگر برنامه‌های این سینماتک است و سپس از سینمای اکسپرسیونیستی آلمان فیلم‌های گولم (کارل بیوزه، ۱۹۲۰)، نوسفراتو (فردریش مورنائو، نسخه ترمیم شده ۱۹۲۲)، آخرین خنده (فردریش مورنائو، ۱۹۲۴) و نسخه ترمیم شده و ۱۵۳ دقیقه‌ای متروپلیس (فریتز لانگ، ۱۹۲۷) در روزهای بعد به نمایش درمی‌آید.
چشم‌اندازی بر سینمای هنگ کنگ با همکاری فصلنامه فیلمخانه برنامه بعدی سینماتک است که با فیلم‌هایی از آن هویی، جان وو، وونگ کاروای و جانی تو از ۲۱ مرداد تا ۱۱ شهریور ادامه خواهد داشت.
پایان‌بخش برنامه‌های تابستانی سینماتک موزه هنرهای معاصر مروری بر آثار شانتال اکرمن با همکاری نشر شورآفرین است. در این برنامه فیلم‌های «ژان دیلمن»، «خبرهایی از خانه»، «از شرق»، «یک مبل در نیویورک» و «حماقت آلمایر» از شانتال آکرمن روی پرده می‌روند. فیلم‌هایی که این فیلم‌ساز زن بلژیکی در حدفاصل سال‌های ۱۹۷۵ تا ۲۰۱۱ ساخته است.

زمان نمایش این فیلم‌ها یکشنبه و چهارشنبه هرهفته و از ساعت ۱۷ است. فیلم‌ها در سالن نمایش فیلم موزه هنرهای معاصر به نمایش درمی‌آیند و بلیت‌فروشی برای عموم آزاد است.

11227590_495284933969711_7011887592198463868_o