هنر و تجربه: اسکات فونداس، دبیر نقد و منتقد ارشد نشریه معتبر ورایتی که طی دو سال گذشته این سمت را بر عهده داشت، حرفه روزنامه نگاری و نشر را کنار گذاشت. فونداس این اقدام را برای پیوستن به استودیوی آمازون (شرکتی معتبر در حوزه پخش آنلاین و تولید) برای فعالیت به عنوان مجری تبلیغات و خرید و حق پخش فیلم‌ها انجام داده است.

کلادیا الر، معاون سردبیر ورایتی در مورد فونداس می‌گوید: «اسکات نقش عمده‌ای در تعیین نقش ورایتی به عنوان یک مرجع معتبر و قابل استناد در حوزه نقد فیلم ایفا کرده است. او از هوش، بینش و و نثر بی‌همتای خود در هر نقدی که می‌نوشت بهره می‌گرفت؛ چه نقد فیلم‌های هنری و چه نقد آثار بلاک باستر استودیویی».

فونداس سال ۲۰۱۳ و زمانی که ورایتی در حال راه اندازی مجدد هفته نامه خود در قالبی جدید و پیشرفته بود به آن پیوست. او همراه با جاستین چنگ و پیتر دبروژ، مثلث مدیریتی نقد ورایتی را تاکنون تشکیل می‌دادند تا استاندارد بالای نقدها در ورایتی رعایت شود. فونداس که از مشهورترین منتقدان حال حاضر دنیا شناخته می‌شود به خاطر نقدهای نافذ و شناخت خوبش از تاریخ سینما شهرت دارد. ویژه نامه‌هایی در مورد کلینت ایستوود، ریدلی اسکات، جورج میلر، رومن پولانسکی و وودی آلن در مدت حضور او در ورایتی به قلم خودش به چاپ رسیده‌اند.

این منتقد تاکنون با نیویورک تایمز، فیلم کامنت، ایندی وایر و دیگر نشریات سینمایی همکاری کرده است. عضویت در هیئت انتخاب فیلم‌های جشنواره نیویورک، و بودن در سمت مشاور ویژه جشنواره کن، از دیگر فعالیت‌های فونداس بوده است.

برچسب‌ها: