هنر و تجربه: مجله فیلم‌میکر به رسم هرساله، فهرستی را تحت عنوان چهره‌های جدید سینمای مستقل جهان را منتشر کرده است. از سال ۱۹۹۸ تاکنون، فیلم‌میکر فیلم‌سازانی را معرفی می‌کند که در سال گذشته آثار قابل اعتنایی ساخته‌اند و آینده قابل توجهی برایشان پیش بینی می‌شود. در لیست امسال، به جز فیلم‌سازان، نام بازیگر، فیلم‌بردار، انیماتور، نویسنده و غیره هم به چشم می‌خورد و مستندسازان، حضور پررنگ تری دارند؛ مستندسازانی که مسائل حساسی همچون فقر، بی‌خانمانی،  نژاد و خشونت را دنبال کرده‌ند. برخی از این نام‌ها در جریان فستیوال‌های سینمایی برای خود نامی به دست آورده‌اند. با ۱۰ نفر برتر ابتدای این لیست در زیر آشنا می‌شوید:

۱ – سیسیلیا آلداروندو: یک فیلم اولی که مراحل پس از تولید مستندش «خاطرات یک قلب پشیمان» را می‌گذراند.

۲ – خالیک آلا : عکاس خیابانی‌ای که به کارگردانی رو آورد و در حال حاضر مستند «سیاه‌های خیابانی» او که در محله معروف سیاه پوست نشین هارلم در منهتن فیلم‌برداری شده، در جشنواره‌ها به نمایش درمی‌آید.

۳ – زیا آنگر: کارگردان «هیچ چیز یادم نمی‌آید» که در آن پنج بازیگر، نقش یک زن را بازی می‌کنند. او مراحل پس از تولید فیلم جدیدش را طی می‌کند.

۴ – تیو آنتونی: مستندساز خالق «صلح در نبود جنگ» که در مورد مرگ فردی گری، جوان ۲۵ ساله آفریقایی آمریکایی هنگام بازداشت غیرقانونی توسط پلیس، و واکنش رسانه‌ها و نیروی پلیس ساخته شد.

۵ – پیپا بیانکو: نویسنده و کارگردان مستندهای «به تصویر کشیدن باربارا کروگر» و «سهم» که هر دو در جشنواره جنوب از جنوب غربی ۲۰۱۵ به نمایش درآمدند. مارتین اسکورسیزی تهیه کننده مستند بعدی او با نام «به این دلیل بمیر» است.

۶ – تری ادوارد شولتز: او با فیلم اولش «کریشا» عنوان بهترین فیلم از دید و مخاطبان و همچنین جایزه بزرگ جشنواره جنوب از جنوب غربی را دریافت کرد. شولتز فیلم را با همراهی اعضای خانواده‌اش ساخت.

۷ – شوام میزراهی: این فیلم‌ساز زن، مستند جنجالی «ستاره‌های دور» در مورد مسائل مربوط به خانه بازنشستگی ترکیه و ساکنین آن را یک نفره ساخته و برای آن جوایزی هم دریافت کرده است.

۸ – الیزابت لو: خالق مستند «هتل شماره ۲۲» در مورد اتوبوسی در محله سیلیکون ولی آمریکاست که به عنوان پناهگاه غیررسمی بی‌خانمان‌ها فعالیت می‌کند. او قصد دارد این مستند کوتاه را به فیلم بلندی داستانی تبدیل کند.

۹ – جک دانفی: نویسنده و کارگردان انیمیشن کوتاه «صلح و صفا» که به یک اثر محبوب جشنواره‌ای تبدیل شد و در ساندنس، نشویل و برخی دیگر از فستیوال‌های معتبر به نمایش درآمد.

۱۰ – دانیل شاینر و دانیل کوآن: دو برادری که برای ساخت موزیک ویدیوهایشان جایزه امی و ام تی وی گرفته‌اند. این دو فعلا مشغول کارهای پست پروداکشن اولین فیلم بلندشان «مرد ارتشی سوئیسی» با بازی دانیل رادکلیف هستند.

گفتنی است در سالهای گذشته نیز نام فیلم‌سازان ایرانی همچون آناهیتا قزوینی زاده به این لیست وجود داشت.