هنر و تجربه: جدیدترین روایت سینمایی از داستان معروف کارآگاه شرلوک هولمز، این هفته در صدر جدول فروش فیلم‌های مستقل در آمریکای شمالی قرار گرفت.

فیلم «آقای هولمز» به کارگردانی بیل کاندون هفته گذشته در ۶۸۶ سینما ۲ میلیون و ۸۴۹ هزار دلار فروخت. آقای هولمز در دومین هفته اکرانش به مجموع فروش ۶ میلیون و ۴۳۲ هزار دلار رسید و به طور میانگین ۴ هزار و ۱۵۳ دلار در هر سینما فروخت.

در این فیلم که روایت جدید و مدرنی از کارآگاه شرلوک هولمز ارائه می‌کند، ایان مکلن  نقش شرلوک هولمز سالخورده و بازنشسته را بازی می‌کند که زندگی خود را مرور می‌کند و با یک پرونده حل‌نشده درباره یک زن دست و پنجه نرم می‌کند. لورا لینی و هیرویوکی سانادا دیگر بازیگران آقای هولمز هستند.

رتبه دوم جدول فروش در اختیار فیلم  «چوبه‌های دار» به کارگردانی مشترک تراویس کلاف و کریس لافینگ است که پس از دو هفته صدر نشینی توانست در هفته سوم فروش خود، یک میلیون و ۱۸۵ هزار دلار بفروشد. با این حساب، مجموع فروش این فیلم که تنها صد هزار دلار صرف ساخت آن شده، در سه هفته به ۲۱ میلیون دلار رسید. چوبه‌های دار در هزار و ۲۰۲ سالن به طور متوسط ۹۸۶ دلار در هر سینما فروخته است.

خط اصلی قصه این فیلم که در ژانر فیلم‌های ترسناک  ساخته شده در مورد اجرای نمایشی در یک مدرسه است که حدود ۲۰ سال پیش حین اجرا، با حوادث هولناکی همراه بوده و حالا پس از گذشت دو دهه از آن، دانش آموزان دبیرستان قصد دارند تا به مناسبت سالگرد آن واقعه، نمایش مورد نظر را احیا کنند. اما اتفاقات مشابه همان سال دوباره به وقوع می‌پیوندد.

رتبه سوم جدول مستقل‌ها اما در اختیار  مستند «امی» است. این اثر به کارگردانی آصف کاپادیا، در ۳۷۰ سالن ، ۷۰۰ هزار دلار فروخت و در چهار هفته، به مجموع فروشی پنج میلیون و ۵۱۶ هزار دلاری دست پیدا کرد. میانگین فروش این فیلم در هر سالن، هزار و ۸۹۲ دلار بوده است. مستند امی در مورد زندگی و کنسرت‌های موسیقی امی واین هاوس، خواننده معروف انگلیسی است که سال ۲۰۱۱ در سن ۲۸ سالی از دنیا رفت.

جدیدترین فیلم وودی آلن «مرد غیر منطقی» هم با در اختیار داشتن ۲۸ سالن، ۲۶۱ هزار دلار فروخته و در رتبه چهارم مستقل‌ها قرار می‌گیرد. مجموع فروش این فیلم در دو هفته به ۵۱۹ هزار دلار رسیده است و در هر سالن، به طور میانگین ۹ هزار و ۳۲۱ دلار فروخته است.

خواکین فینیکس، اما استون، پارکر پوسی، جیمی بلکلی و بن رزنفیلد در این فیلم بازی می‌کنند. «مرد غیرمنطقی» اولین بار، دو ماه پیش در بخش خارح از مسابقه شصت و هشتمین دوره جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد. فینیکس در فیلم نقش یک استاد فلسفه را بازی می‌کند که برای امتحان اصول اخلاقی نامعمول خود تصمیم می‌گیرد یک قاضی را به قتل برساند. نقشه قتل جان تازه‌ای به این استاد می‌بخشد و باعث می‌شود او طعم تازه‌ای از زندگی را بچشد، اما اتفاقاتی در این بین می‌افتد که یک فاجعه ختم می‌شود.

رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل به ترتیب در اختیار فیلم‌های «عشق و بخشش» با ۱۳۵ هزار دلار فروش، «مواد» با ۱۲۸ هزار دلار، «تو را در رویاهایم می‌بینم» با ۱۱۱ هزار دلار، «من،ارل و دختر مردنی» با ۱۰۰ هزار دلار ،«عهد جوانی» با ۹۵ هزار دلار و «کارتل لند» با  ۸۶ هزار دلار فروش قرار دارند.