هنر و تجربه: جشنواره «هفته فرهنگی هند» از ۵ تا ۹ مرداد در مجتمع نیاوران برگزار می‌شود. در حاشیه این اتفاق فرهنگی، تعدادی از آثار سینمای مستند این روزهای هند نیز در مجموعه باغ نیاوران به نمایش درمی‌آیند.

این جشنواره فرهنگی را سفارت هند با همکاری سازمان میراث فرهنگی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی «هفته فرهنگی هند» را از تاریخ ۵ تا ۹ مردادماه در مجموعه فرهنگی- تاریخی نیاوران برگزار می‌کند.

فیلم های مستند «بهادر دلاور واقعی» (آدیتیاست)، «دهانانجی کولکارنی چندر اگوپت» (ریروو لاها)، «کارگردان، نقاش: شری صاحب» (ریشا هوشینگ)، «مایانگ: اسطوره، واقعیت» (اوتپال بوروپوجاری)، «بی برقی» (فرهاد مصطفی)، «صدای اتاق های کهنه» (سندیپ ری)، «زنان با کلاه بره» (فریدا باچا) و «پریشانی» (ایرام غفران) در این برنامه فرهنگی- هنری به نمایش در می‌آیند.

جشنواره سینمای مستند تجربی هند، اجرای موسیقی قوالی، نمایشگاه‌های صنایع دستی، نشریات و عکس، غرفه‌های گردشگری وعرضه لباس‌های هندی از بخش‌های مختلف جشنواره هفته فرهنگی هند در ایران است.

شرکت در این برنامه‌ها برای عموم آزاد و رایگان است و علاقمندان می توانند برای حضور در این برنامه و تماشای فیلم ها از ساعت ۱۷ الی ۱۸:۳۰ به مجموعه باغ نیاوران واقع در میدان شهید باهنر مراجعه کنند.