هنر و تجربه: فیلم زندگی‌نامه استیو جابز موسس شرکت فناوری اپل، با نام «استیو جابز» که دنی بویل آن را کارگردانی کرده برای اولین بار در جشنواره فیلم نیویورک در بخش اصلی به نمایش درمی‌آید. در این فیلم مایکل فاسبندر در نقش استیو جابز به ایفای نقش پرداخته است.

فیلمنامه «استیو جابز» را آرون سورکین نوشته و اسکات رودین هم تهیه کنندگی آن را برعهده داشته است. آرون سورکین و اسکات رودین، پیش از این هم در سال ۲۰۱۰ با فیلم «شبکه اجتماعی» در جشنواره فیلم نیویورک حضور داشتند. این فیلم اقتباسی است از زندگینامه استیو جابز نوشته والتر ایساکسون که طبق قرار، روز ۹ اکتبر اکران می‌شود. کیت وینسلت، جف دنیلز و ست روگن از دیگر بازیگران سرشناس فیلم جابز هستند.

کنت جونز مدیر جشنواره نیویورک و عضو کمیته انتخاب آن در باره انتخاب این فیلم می‌گوید:« این فیلم با همه شنیده‌ها و تصورات شما از فیلم زندگی استیو جابز فرق می کند؛ اثری که بسیار دقیق و هنرمندانه ساخته شده و فیلم جذابی است».جشنواره فیلم نیویورک با نمایش فیلم «پیاده‌روی» رابرت زمکیس افتتاح می شود و با فیلم «مسافت پیش رو» به کارگردانی دان چیدل به کار خود خاتمه می دهد.

پیش از دنی بویل قرار بود دیوید فینچر «استیو جابز» را کارگردانی کند. بویل سابقه ساخت فیلم‌های معروفی چون «۱۲۷ ساعت» و «میلیونر زاغه‌نشین» را در کارنامه حرفه‌ای‌اش دارد‌ و اسکار بهترین فیلم سال را هم برای دومی به دست آورده است.

پنجاه و سومین جشنواره نیویورک از ۲۵ سپتامبر تا ۷ اکتبر (۱۱ تا ۲۳ مهر) برگزار می‌شود.

برچسب‌ها: