هنر و تجربه: مسعود کیمیایی نسبت به اکران فیلم‌های قدیمی‌اش در هنر و تجربه اظهار علاقه کرد و گفت بیش از همه فیلم‌ها، علاقمند است «خط قرمز» در هنر و جربه اکران شود.

مسعود کیمیایی در پاسخ به سوال خبرگزاری مهر که با توجه به اکران فیلم‌های قدیمی فیلم‌سازانی مثل بیضایی و مهرجویی و امیر نادری در گروه «هنر و تجربه» آیا تمایل دارد که آثار خودش هم در این گروه به نمایش درآید، گفت: «بله علاقه دارم. چرا نباید علاقه داشته باشم؟ البته برای نمایش برخی از کارهای قدیمی‌ام مشکلاتی وجود دارد»

مسعود کیمیایی همچنین گفت که بیشتر از هر فیلمی علاقه دارد «خط قرمز» اکران شود.‌ «با این حال خود من بیشتر از همه تمایل به اکران فیلم «خط قرمز» دارم و فکر نمی کنم برای اکران این فیلم مشکلی وجود داشته باشد.»

«خط قرمز» ساخته مسعود کیمیایی و محصول سال ۱۳۶۰ است، داستان این فیلم درباره یکی از مأموران ساواک به نام امانی است که با زنی به اسم لاله ازدواج می‌کند. در جریان حوادث انقلاب برادر لاله به دست ماموران ساواک می‌افتد و امانی رای به قتل او می‌دهد. لاله با کمک اطلاعاتی که جمال دوست برادرش به او می‌دهد پی به ساواکی بودن شوهرش می‌برد و او را بازخواست می‌کند…

خط قرمز هیچ‌گاه اکران نشده است. سعید راد، فریماه فرجامی و جمشید هاشم پور… از جمله بازیگران این فیلم هستند. همچنین خط قرمز از نخستین تجربه‌های بازیگری خسرو شکیبایی است.

در برنامه‌های سینمای کلاسیک ایران در گروه هنر و تجربه پیش از این از سهراب شهید ثالث فیلم «یک اتفاق ساده»، از امیر نادری فیلم کوتاه «سازدهنی»، از داریوش مهرجویی فیلم «گاو»، از بهرام بیضایی فیلم کوتاه «عمو سبیلو» و فیلم بلند «باشو غریبه کوچک» و از عباس کیارستمی دو فیلم «مسافر» و «لباسی برای عروسی» پخش شده است. هم اکنون باشو غریبه کوچک از این بخش سینمای کلاسیک ایران در سینماهای این گروه در حال اکران است.

برچسب‌ها: