هنر و تجربه: «قدم زدن» به کارگردانی رابرت زمه‌کیس به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو به نمایش در می‌آید.

در جدیدترین اثر سینمایی زمه‌کیس، جوزف گوردون لویت در نقش بندبازی به نام فلیپ پتیت بازی کرده است. قدم زدن در مورد داستان زندگی مردی آمریکایی است که در سال ۱۹۷۴ فاصله بین دو برج تجارت جهانی را در هوا بر روی یک سیم پیمود.

جشنواره امسال توکیو همچنین با فیلم سینمایی «ترمینال» ساخته تتسو شینوهارا به کار خود پایان خواهد داد. ترمینال داستان مرد و زنی است که زندگی خود را در جزیره شمالی هوکایدو از سر می‌گیرند. فستیوال توکیو امسال سه بخش «پانوراما»، «ژاپن امروز» و «کلاسیک ژاپن» را هم اضافه کرده و قصد دارد تا از این به بعد توجه بیشتری به سینمای ژاپن نشان دهد. فیلم «آشوب» به کارگردانی آکیرا کوروساوا که سال ۱۹۸۵ افتتاح کننده همین جشنواره بود، ترمیم شده و به صورت دیجیتال ۴K در توکیو نمایش ویژه خواهد داشت.

ریاست هیأت داوران بخش مسابقه جشنواره امسال را برایان سینگر، کارگردان آمریکایی فیلم «مظنونین همیشگی» به عهده دارد. بیست و هشتمین دوره جشنواره توکیو از ۲۲ تا ۳۱ اکتبر (۳۰ مهر تا ۹ آبان) برگزار می‌شود .