هنر و تجربه: یازدهمین دوره جشنواره فیلم زوریخ در سوییس با نمایش آثار فیلم‌سازان شاخص به همراه نسل جدید کارگردانان ایرانی، سینمای ایران را در بخش «نگاه جدید به دنیا» به طور اختصاصی مورد بررسی قرار می‌دهد.

سایت رسمی جشنواره زوریخ گزارش داده است: «ایران توجه جامعه جهانی سینمایی را با آثار اساتیدی همچون عباس کیارستمی (برنده نخل طلای سال ۱۹۹۷) و اصغر فرهادی (برنده اسکار در سال ۲۰۱۲) به خود جلب کرده است. اما سینمای ایران به جز فیلم‌های این کارگردانان بزرگ، آثار قابل توجه دیگری هم برای ارائه دارد. با وجود شرایط خاص فیلم‌سازی در ایران، نسل جدید فیلم‌سازان ایرانی به شیوه‌ای هوشمندانه و سرگرم کننده مسائل اجتماعی و حساس مربوط به جامعه امروزی ایران را در فیلم‌های خود روایت می‌کنند .» هم‌چنین قرار است بخشی مجزا برای فیلم‌های کوتاه ایرانی در نظر گرفته شود. در این سایت ذکر شده که اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه در روزهای آتی ارائه می‌شود اما با توجه به عکسی که برای این خبر آورده، حضور سه فیلم «در دنیای تو ساعت چند است» و مستند «من می‌خوام شاه بشم» در این رویداد قطعی به نظر می‌رسد.

اما دو سایت هالیوود ریپورتر و اسکرین دیلی موارد بیشتری را در مورد تصمیم جشنواره زوریخ اعلام کرده‌اند. اسکرین دیلی ادعا کرده که ۱۲ فیلم جدید بلند و مستند از میان نسل جدید کارگردانان ایرانی برای نمایش انتخاب شده‌اند. هالیوود ریپورتر اشاره داشته استعدادهای جدید فیلم‌سازی در چارچوب ژانر دست به تجربه گرایی زده‌اند . هالیوود ریپورتر مشخصاً از حضور افرادی هم چون شهرام مکری و هومن سیدی در زوریخ خبر داده است.

جشنواره سینمایی زوریخ از ۲۴ سپتامبر تا ۴ اکتبر (۲ تا ۱۲ مهر) برگزار می‌شود.