هنر و تجربه: آیین دیدار با عوامل فیلم مستند «من ‌می‌خوام شاه بشم» شامگاه امروز پنجشنبه (۸ مرداد ۹۴) در کاخ موزه سینما برگزار شد.

به گزارش سایت هنر و تجربه در این مراسم هنرمندان و سینماگرانی هم‌چون کامبوزیا پرتوی، سهیلا گلستانی، مجید برزگر، سروش صحت، کاظم هژیرآزاد، پیمان هوشمندزاده، مجتبی میرطهماسب , هرمز هدایت، آزاده پورمختار، حمیدرضا گرشاسبی، محسن استادعلی، علی همراز، مهدی برزگر، حامد رجبی، رامتین لوافی و… حضور داشتند و در کنار عوامل فیلم و جمع بسیاری از تماشاگران پوستر فیلم را به یادگار امضا کردند.

در ابتدای این مراسم که شهرام شکیبا –مجری برنامه-  تاخیر یک‌ساعته در اجرای مراسم را برای ایرانیان طبیعی دانست. او در ادامه از کارگردان فیلم خواست روی صحنه بیاید و برای حاضران در سالن چندکلامی صحبت کند.

مهدی گنجی در صحبت‌های خود از تک‌تک عوامل فیلمش که توانستند وسواس‌های او را در طول مدت ساخت فیلم تحمل کنند تشکر کرد و افزود: « جا دارد در این میان از سحر رضوی که زحمت پژوهش‌های میدانی و کتابخانه‌ای را بر عهده داشت قدردانی کنم. او ۶۰۰‌‌ شخصیت ویژه را در فهرست خود ثبت کرده بود و از میان این تعداد توانستیم عباس برزگر [شخصیت اصلی فیلم] را انتخاب کنیم و فیلم را به تولید برسانیم.»

این کارگردان در ادامه افزود: «هر مستندسازی وقتی فیلم‌اش به اکران سراسری می‌رسد، نمی‌تواند که خوشحال نباشد. با این‌حال خیلی ناراحتم که عده‌ای از حاضران در سالن سرپا ایستاده‌اند.»

IMG_9682

در ادامه سحر رضوی (تهیه‌کننده فیلم) نیز روی صحنه آمد و پیرامون فیلم توضیحاتی ارائه داد: «مهدی گنجی این فیلم را در دو نسخه ساخت. یکی را به صورت مجموعه‌ای برای تلویزیون و نسخه‌ای را با توجه به کاراکتر اصلی فیلم. از همان ابتدا می‌دانستیم که کار سخت و زمان‌بری پیش رو داریم. با این‌حال بسیار خوشحالم از این که فیلم امروز در گروه هنر و تجربه به اکران رسیده است.»

گنجی سپس از حسن مهدوی (صداگذار فیلم) و علی باقری (عکاس) برای حضور بر روی صحنه دعوت به عمل آورد. مهدوی نیز در توصیف من می‌خوام شاه بشم این گونه گفت: «همان طور که در زمینه تاریخ، تاریخ بیهقی برای من خاطره‌انگیز است، در حرفه مستند این فیلم بهترین خاطرات را برای من تداعی می‌کند.»

در پایان این مراسم گنجی بار دیگر از میهمانان مراسم برای حضور در  این آیین قدردانی کرد. او هم‌چنین از اسماعیل منصف (تدوین‌گر فیلم) نیز که در مراسم حضور نداشت یاد کرد.

IMG_9639